Cezik - jak on to zmontował
Hey ludziska.

Dla tych co znają cezika nie muszę dużo pisać ale reszta musi zobaczyć ten klip

Nie chce tutaj go reklamować tylko zapytać bardziej doświadczonych o pomysł jak on to zrobił. Wszystko jest zmontowane geniealnie. Domyślam się że każda postać nagrywana jest osobno na green screenie. Ale co dalej jak to później poskładać w taki efekt. Podajcie jakieś pomysly

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalk
Odpowiedz
Dalej wystarczy wszystko poukładać na swoim miejscu - i po sprawie.

Oczywiście materiał nagrany na Green Screenie należy wymaskować. Nałożyć tło -> efekty cienia -> a dla złagodzenia całości - efekt czarno-białego filmu (oraz efekt taśmy filmowej).

Ps. Nie wiem, czy coś się zmieniło, ale Cezik montował wszystko w Vegasie właśnie :)
Odpowiedz
No właśnie jak poukładać na swoim miejscu by wyglądało jak jedno ujęcie i ruch kamery. Czy to po prostu PAN crop oraz motion tracking całej warstwy ? Chyba to nie jest aż takie proste?

Odpowiedz
Tu nie ma ruchu kamery. Są różne plany (pełny, bliski). I wszystkie statyczne.
Odpowiedz
Chyba mnie zaćmiło nie wiem gdzie ja widziałem. Ten ruch kamery. Sorki. Ale jak już tak sobie analizujemy klipy to co powiesz o wcześniejszym klipie Cezika że Stingiem ? Tam już musiał być motion tracking. Da radę to w vegasie zrobić ? Ja osobiście myślałem o hitfilm.

Odpowiedz
Motion tracking? Gdzie ty tam widzisz motion tracking? Tam też wszystkie ujęcia są statyczne.
Green screen + kluczowanie, nałożył siebie w miejsce tego drugiego gościa z gitarą, dodał efekt zmieniający kolory, żeby nie podpadało i voila!
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz

Od 0:17 gdy kamerą przechodzi od cezika do Stinga to jest statyczne ujęcie? Dalej też są ujęcia z ruchem kamery. Nie wiem jak on to zmontował. Nie jestem specem ale pytam z chęci podszkolenia warsztatu. Dla mnie tracking kamery w tych ujęciach jest musowy. Nie wiem jak inaczej dałbym radę to zrobić.

Odpowiedz
A to przepraszam. Tu faktycznie najprawdopodobniej motion tracking. Polecam hitfilma. https://hitfilm.com/express
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz