Film się MOCNO zacina.
Hej, witajcie wszyscy userzy forum. To mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość ;)

Otóż film się mocno, ale to MOCNO, zacina. W dodatku wszędzie.
Najpierw ciął się okropnie w oknie podglądu. Olałem to, uznając za błąd podglądu.
Postanowiłem to jednak wyrenderować (AVI, 1920x1080, żeby na Jutuby weszło). Ok. 30-40 min. i 15 GB straconego miejsca na dysku później mogłem ujrzeć wyrenderowany film.
Odtworzyłem go i złapałem się za głowę. Dalej się ciął niczym emo.
Nie mam zielonego pojęcia czemu tak jest. Nie jestem jakimś "super hiper pr0 3Xtreme" w Vegasie.

SKRINY:
Ustawienia rendera: http://scr.hu/8amz/ii4bd
Parametry lapka: http://scr.hu/8amz/xtaxa

Wersja Vegasa to 13.0 (build 453) 64-bit
Odpowiedz
Do montażu HD Sony zaleca co najmniej quad (rekomenduje i7).

Próbuj wyrenderować do sony avc. Bardzo często piszę i doradzam jak ustawić render do yt. Teraz mam dostęp tylko przez telefon, więc nie będę pisał kolejny raz.

I tak w ogóle - witaj na forum. :)
Odpowiedz
(09-20-2015, 23:54)mateuszszar napisał(a):  Do montażu HD Sony zaleca co najmniej quad (rekomenduje i7).

Próbuj wyrenderować do sony avc. Bardzo często piszę i doradzam jak ustawić render do yt. Teraz mam dostęp tylko przez telefon, więc nie będę pisał kolejny raz.

I tak w ogóle - witaj na forum. :)

Ale to nie render zawinił. To nie ma znaczenia, to się dzieje nawet w oknie podglądu.
Odpowiedz
skoro wiesz lepiej, to co Cię będę pouczał...
Ze ścianą nie dyskutuję.

Renderujesz do AVI z kodekiem sony YUV (przypuszczam, że nawet nieświadomy do czego jest ten kodek -> skoro zaskoczyła Cię waga pliku).
Odpowiedz
Na podglądzie się ścina bo twój Pentium nie wyrabia w czasie rzeczywistym. Ja też mam Pentium i też mi ścina. Są 2 razy - zmniejsz jakość podglądu (choć czasem nawet na Draft/Quarter zacina) lub kup mocniejszego kompa.

I dokładnie to co napisał mateusz - renderuj do Mainconcept AVC/AAC lub Sony AVC.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Dobra, wyrenderowałem do tego Sony AVC. Działa!
Thx <3
Odpowiedz