Przywrócenie uszkodzonych filmów
Witam, posiadam karę SD 64GB z ważnym materiałem VIDEO (kodek AVCHD) - niestety 5 plików działa, natomiast cała reszta jest widoczna i możliwa do przekopiowania na dysk i ma rozmiary dobre ale niestety wyskakuje błąd przy odtwarzaniu: Odtwarzacz może nie obsługiwać tego typu pliku lub kodera-dekodera użytego do skompresowania pliku.
Gdzie oczywiście jeden plik wstecz działa a cała reszta niestety nie.. Jakim programem mogę przywrócić te dane do działania?
Rozszerzenie .mts

Dodam że na początku widziałem te pliki na komputerze dobrze, natomiast w jednym folderze widziałem niby dysk więc wsadziłem kartę do kamery i wyskoczyło 'czy chce naprawić bazę i wykonać kopie' to dałem tak, podpiąłem kamerę do PC - wtedy pliki znikneły z tego przeglądania plików na kamerze. Więc podpiąłem kartę przez adapter i tam w folderach są te filmy ale właśnie oprócz paru pierwszych - reszta uszkodzona.. Gdzie na poczatku widziałem ze one były raczej w porządku...
Odpowiedz
Po dobrze przeprowadzonym odzyskiwaniu pliki powinny być poprawne (tzn nie tyle pliki co indexy, bo tam zwykle są problemy).
Spróbuj zaimportować pliki programem do zgrywania materiału z kamery. Pliki zgrane na dysk (a nie skopiowane), powinny dostać rozszerzenie .m2ts
Odpowiedz
Wykryło backup ale niestety są tylko te które mi działają od początku a z tej reszty tylko 1 jest wyświetlany ale tez uszkodzony. Materiału łącznie mam około 30GB na tej karcie.
Ciekawostka - gdy podpiąłem kamerę bez karty pamięci również te filmy jak na screenie niżej wczytało - z pamięci kamery?
Czy jestem w stanie jakoś naprawić te indexy?

[Obrazek: rLRq2JL.jpg]
PS. Ten ostatni film jest uszkodzony ale się odtwarza (nie wiem ile bo nie da sie przewijac)
Odpowiedz
U mnie w kamerze jest opcja naprawy indexów. U Ciebie może też (MODE > MANAGE MEDIA > REPAIR IMAGE DB FILE).
Odpowiedz
Niestety właśnie to mi spowodowało takie problemy z plikami, nic to niestety nie daje..
Odpowiedz