Efekt licznika km na mapie, zliczanie po ścieżce
Witam wszystkich, chciałbym zrobić licznik kilometrów, tak aby wraz z postępem ścieżki trasy przebytej na mapie licznik liczył od 0 do 4000km. Nie musi być to dokładne, ważnym dla mnie jest żeby końcowy wynik się zgadzał i wyświetlił po przebytej ścieżce 4000km.

Jak taki efekt wykonawca w SVP13 ?

Dodam, że mam już animowaną mapę wraz z przebiegiem trasy, tylko brakuje licznika km.
Odpowiedz
(09-15-2015, 18:45)madjaro napisał(a):  Jak taki efekt wykonawca w SVP13 ?

Dziwna składnia. Chyba nie rozumiem, chociaż pewnie szukasz kogoś, kto Ci zrobi, lub pokaże dokładnie krok po kroku - jak zrobić taki licznik?
Trochę animacji... najlepiej przygotować w programie graficznym (photoshop, gimp) osobno licznik, osobno wskazówkę.
Później nakładasz na dwie osobne ścieżki (ponad tę z animacją mapy) - tarczę licznika, oraz wskazówkę.
Następnie tworzysz klatki kluczowe (keyframes), które będą odpowiadały za wychylenie wskazówki (obrót wskazówki zrobisz w Pan/Crop).
Robota żmudna, ale do zrobienia.
Odpowiedz
Nie, nie o taki efekt chodzi.
Mam mape animowana, ścieżka trasy leci przez kilka państw.
Zaczyna powiedzmy w Polsce u kończy w Czechach.

Chce zrobić tak, że zaczynając w Polsce zaczyna się liczenie i kończy w Czechach (licznik prosty tylko cyfry 0000km...0001km...4000km)

Reasumując przez 30sek filmiki ma liczyć od 0000km do 4000km
Odpowiedz
Ok. Myślałem, że licznik prędkości (mój błąd).

http://sonyvegas.info/thread-7578-post-4...k#pid48091
Odpowiedz
Dokładnie coś ala counter właśnie liczący do 4000. Chyba zrobię to tak jak piszecie 4 warstwy każda do osobnej dziesiątki zaanimuje i będzie liczyć.

Counter generator nie chce zrobić takiego zliczania w tak małym czasie wywala błąd.
Odpowiedz
Tak. Najlepiej 4 ścieżki dla osobnych cyfr. Tylko od razu musisz wybrać czcionkę.
Później zapisz to jako licznik.veg i przeciągnij na oś czasu w właściwym projekcie.

W załączniku licznik do 4000 km. (rozpakuj i przeciągnij do siebie na oś czasu -> później dopasuj prędkość za pomocą krzywej velocity (aby nie było smużenia, użyj disable resample), i koniecznie dopasuj w Pan/Crop wielkość i miejsce licznika.

Załączone pliki
.zip   licznik.zip (Rozmiar: 441.2 KB / Pobrań: 16)
Odpowiedz
dzięki, działa fajnie tylko nie mogę tego przyśpieszyć tak żeby się zmieściło w powiedzmy 20 sek.

Jak skrócę do 20 sek na osi czasu i przyspieszę przez velocity to liczy max do 100km w tym czasie
Odpowiedz
Projekt w projekcie.
http://sonyvegas.info/thread-9171.html
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Nie wiedziałem o tym dzięki.
Odpowiedz
A jest możliwość hurtowej zmiany czcionki dla wszystkich tracków ?
Odpowiedz