Użycie opcji mask
Siema mam problem ponieważ chce zamazać pewną część filmu za pomocą opcji mask. I mi się to udaje ale problem mam w tym że na filmie jest czarne koło a ja bym chciał żeby zamiast czarnego koła było rozmazanie, jak mam to zrobic ?

[Obrazek: 6151e1a70c55c416.png]

mod: Tak się wkleja zdjęcia. Proszę się nauczyć.
Odpowiedz
Użyj pixelate lub blur.
W vp13 masz możliwość nakładania fx na maskę (w pan crop). Zerknij w "interactive tutorials".
Odpowiedz
Używam vp12, i jak mam nałożyć blur na maskę, jak otwieram ten panel crop, i daje tam efekt blur to mi rozmazuje cały film a nie to co zaznaczyłem opcją mask.
Odpowiedz
a w oknie Pan/Crop, po włączeniu trybu maski (dolna oś czasu) -> widzisz menu w lewej części okna?
Od samej góry masz "Mask". Rozwiń, i zobacz, co jest w środku.
Jeśli masz tam "Apply to FX", to użyj :) i zobacz co się stanie.
Odpowiedz
Tak posiadam taką opcje i działa to w połowie tak jak chciałem a mianowicie wszystko jest rozmazane tylko nie ten obiekt co trzeba xD. Czyli zaznaczył obiekt opcją mask i wszystko jest zamazane oprócz tego obiektu który jest zaznaczony. Czyli wszystko jest na odwrót, jak to zmienić ?
Odpowiedz
Zauważam ostatnio dziwny wzrost głupoty lub lenistwa w ekstremalnym wydaniu.

A patrzyłeś na opcje niżej (w tym samym menu)? Tam, gdzie ustawiłeś stopień przezroczystości, masz też funkcję maski (negatyw/pozytyw).
Odpowiedz
Znalazłem jakiś poradnik i okazało się że muszą być dwie ścieżki video. Teraz wszystko śmiga
Odpowiedz
A opcji, o której pisałem - nie znalazłeś?

Podpowiem Ci - poradnik był pod Vegasa wcześniejszego, gdzie nie było masekFX.
Można robić na około, jak się nie chce prościej. Twój wybór.
Odpowiedz
Wszystkie filmy i poradniki jakie znalazłem pokazują jak to zrobić z dwoma tymi samymi ścieżkami video. Czy jest opcja obejścia tego ? Mateuszszar czy mozesz to dokładnie opisać jak to zrobić ?
Odpowiedz
lee - a jaką mam pewność, że przeczytasz i zastosujesz?
skoro raz napisałem, i "poszło jak krew w piach"?

W menu maski (tam, gdzie wybrałeś przezroczystość) masz rodzaj maski: pozytyw lub negatyw. Jeśli maska była pozytywna, zmień na negatywną (skoro zamazany był odwrotny obszar). Proste? proste!

Jak widać, nowe rzeczy wprowadzone w vegasie i tak nie znajdują użytkowników, bo nie chce im się przeglądnąć choćby tego, co jest w oknie dostępne. I to się nie tyczy tylko Ciebie i innych nowych użytkowników. Smutne jest to, że nawet ludzie robiący tutki nie znają tego programu, a robią coś tyko po to, aby napytać sobie wejść.
Odpowiedz