Zagwozdka w After Effects
Mam pytanie odnośnie After Effects.
Tak, na innych forach typowo dla tego programu też pytałem.
Ale może ktoś stąd też korzysta i zna rozwiązanie sytuacji?

To bardziej taka ciekawostka niż problem, mnie to zainteresowało więc szukam powodu i drążę temat.

Bo mam taką zagwozdkę...

Mam ujęcie z ruchomą kamerą. Chcę dodać do niego napis, który będzie przemieszczał się wraz z płaszczyzną. Używam więc "Camera trackera" do tego i korzystając z już gotowej opcji do wybrania - dodaję napis (dodaje się on wraz z nową "kamerą"). Tylko to co mnie ciekawi to to, czym jest połączony sam biały napis z kamerą. Sam napis nie ma żadnych klatek kluczowych odnośnie jego ruchu w przestrzeni, a kamera takie ma. No więc jasne, że biały napis jest jakoś połączony z warstwą zwaną "kamerą". Tylko najciekawsze jest to, że ja sprawdziłem czy kamera jest "sparentowana" (połączona z naszym tekstem tak, aby tekst odziedziczył klatki kluczowe ruchu kamery i tak się też poruszał). ALE TEKST NIE JEST POŁĄCZONY w ogóle z kamerą. A przecież działa. Jak więc to jest możliwe? Dlaczego tekst się rusza?
Przecież nie powinien, patrząc na to co widzimy na ekranie.

Film dla ułatwienia sprawy niżej.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Czekaj, chyba że... tekst sie nie przesuwa to po prostu utworzona kamera robi taki efekt

Ale się nabrałem. Faktycznie. Mogą to być warstwy a tekst może stać w miejscu (a tylko kamera się oddalać!). Ale w takim razie to bardzo dziwnie After Effects tworzy nam taki efekt. Mógłby to robić inaczej.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości