Filmiki AVI Sony Vegas 13
Witam. Mam problem z filmikami AVI w Sony Vegasie 13. Wrzucam filmik do Sony Vegasa i nie ładuje obrazu, leci tylko sam dźwięk, ale nie wyskakuje żaden błąd. Jak sobie z tym poradzić?

#edit
Vegas Pro
Version 13.0 (build 373 64-bit)

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
http://sonyvegas.info/thread-9034.html
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
znajdzie się ktoś to pomoże mi rozwiązać problem? nie mam tego problemu z filmikami z formatem mp4
Odpowiedz
Czytałeś powyższe wytyczne?
Skąd mamy wiedzieć jaki kodek masz w swoim AVI?
Popraw swój wpis. Uzupełnij potrzebne dane.
Odpowiedz
Cytat:Format: JPEG
Kodek: MJPG
?

Czym to nagrywałeś?
Odpowiedz
kamera sj400
Odpowiedz
Spróbuj przemuxować do innego formatu.
Odpowiedz
Do czego chcesz muxowac? Zaproponuj?
Odpowiedz
Do czegokolwiek, zależy, ile ma miejsca na dysku itp.
Kodeki to akurat moja słaba strona :)
Odpowiedz
Pytam dlatego, że wyczułem w Twoim poście, że chyba nie wiesz, co to muxowanie ;)

Więc podpowiem.
Muxowanie polega na tym, że program wyciąga strumienie, i złącza je ponownie do danego formatu (rozszerzenie czy kontener), nie ingerując w same strumienie (więc nie tyka kodeków, nic nie przelicza). Dlatego muxowanie trwa tak szybko.
Co to daje?
Czasami pliki są źle zespolone (aby możliwe było płynne odtwarzanie filmu, strumienie powinny być na tyle dobrze złożone, jakby splecione; aby podczas odczytu, komputer nie musiał przeszukiwać i buforować całego pliku). Jak jest problem - to materiał tnie, występują błędy, a nawet czasem plik się nie odtwarza.
Czasami jest tak, że plik mimo poprawnego kodeka, jest zapisany w złym kontenerze -> więc najlepiej i najłatwiej przemuxować, aby nie ingerować w sam strumień -> nic nie przekodowywać.

Przekodowywanie jest ingerencją w strumienie (w materiał). Stosujemy wówczas, gdy plik wideo jest zakodowany kodekiem, który nie współpracuje z naszym programem NLE, albo jest mało wydajny, albo mamy zamiar stosować dużo efektów i wolimy przejść na edycyjny kodek, lub nawet na bezstratną kompresję. Wszystko zależy od naszego wyboru, od tego, jaki kodek posiadamy (chodzi o licencję), oraz od ilości miejsca na dysku (i samą szybkość dysków - bo co z tego, że mamy nowy dysk 4TB, jak transfer nie pozwala na stosowanie uncompressed... bo dysk nie wydala ;)

Dlatego pytałem co polecasz... bo kodek MJPEG jest dość standardowy, ale dla MOV. A MOV nie działają najlepiej na PC (na vegasie również). Trzeba sprawdzić.
Jeśli uda się przemuxować do MOV, i pliki ruszą, to OK. Ale może się okazać, że lepiej i łatwiej będzie jednak przekodować materiał do czegoś innego.
Jakby autor dał próbkę (sample - jakiś przykład), to moglibyśmy popatrzyć na swoich maszynach. Tak, to rozmawiamy o wirtualnym przypadku, więc ciężko będzie utrafić celną odpowiedź.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości