Brak synchro audio/video po uploadzie na YouTube
Hejka,

Po raz pierwszy pojawił mi się taki problem jak brak synchronizacji, jednakże chciałbym zaznaczyć że po renderingu wszystko było ok. Co jest najdziwniejsze, film na telefonie wygląda w miarę poprawnie i teraz pytanie czy sam Google Chrome na YouTube może powodować taki syf. 
Brak synchro najbardziej widać na samym początku przy moich wypowiedziach. 
Wczoraj robiłem render drugiego filmu i upload i znowu to samo, miał ktoś może taki przypadek i może coś doradzić? Bo jeśli przy 2 filmach pojawia się taki sam problem, to znaczy że jest coś nie halo
MOntaż w Vegasie 12 Pro, nagrania za pomocą Gopro 4, Gopro 2 i telefonu :) 
Będę wielce wdzięczny za pomoc :) 

Odpowiedz
Nie używam chroma. Ale na IE oraz aplikacji w telefonie nie ma asynchronów. Próbowałeś inną przegladarkę?
Odpowiedz
a odnośnie skoku... to ta lina jest elastyczna? Czy sztywna, tylko sposób zaczepienia powoduje hamowanie w dolnym zakresie...
Jak z przeciążeniami? Czuć szarpnięcie?
Jaki jest koszt takiego skoku?

To pytania które nasuwają mi się po oglądnięciu. Szkoda, że nie ma odpowiedzi w filmie - choć w sumie wystarczy w opisie dodać.

A teraz filmowo - czy cały materiał był robiony GoPro? Czasami dobrze jest usuwać rybie oko, bo męczy. Albo ustawić węższy kąt w menu.
Używasz ProTune? Twój film jest dość mocno kontrastowy.
Odpowiedz
Wiem wiem, jeszcze pracuje nad koncepcją, ale raczej wszystko miałoby się pojawiać w opisie, bo gdybym miał zawrzeć wszystkie szczegóły w filmie to zrobi się moim zdaniem długiii, osobiście uważam że 5 min to i tak dużo do oglądania, aby nie nudziło, zobaczymy, jutro kolejny odcinek.

Jeśli chodzi o kamerę to nie używam jeszcze ProTune, ale to kwestia czasu :) Dosyć mocno nasycenie zmieniałem, bo Gopro 3 i 4 słabo kolorują, a Gopro 2 była większa ingerencja.
Osobiście uwielbiam fish eye, ale zdaje sobie sprawę, ze dla filmowców jest to męczące. Problem jest w tym że zmiana kąta powoduje pogorszenie jakości filmu. Ale to będę z czasem jeszcze dopracowywał :) 

Dzięki za uwagi !! :) 
Odpowiedz
Wracając do samego problemu z synchronem...
Sprawdź, czy na pewno masz ustawione 48kHz w projekcie w Vegasie.
Czy głos był dodatkowo rejestrowany (jakiś ZOOM lub coś takiego?), czy tylko z pomocą GoPro (wątpię, bo głos jest wyraźny).
Może być tak, że przy ustawieniu 44.100 będą później rozjazdy (chociaż na materiale 5min nie powinno być zauważalne... co innego na godzinnym filmie).
Odpowiedz
Głos był nagrywany osobno telefonem z mikrofonem krawatowym, stąd jakość dźwięku :) 
Posprawdzam jeszcze, tylko że po renderze jest ok, dopiero upload na YT coś psoci, ale tylko na Chrome, ale też nie wszystkich, bo mój ziomek sprawdzał i u niego jest ok :/ :) 
Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanko, bo z Vegasem już długo pracuje (ze 4 lata), ale takie cuda jak YT odpierdziela z filmami to nie widziałem jeszcze.

Chodzi mi o moment jak zaczyna się film i pojawia się obraz, to nawet w FHD widać straszne piksele, na pierwszym filmie też tak było. Po renderze nic takiego nie występowało.
Wie ktoś może jak uniknąć takiego nieprzyjemnego efektu przetworzenia filmu przez YT ?? 

Odpowiedz
Na tak przesyconym materiale możesz tak być...
Wiem, że niektórzy (robiący filmiki z gier - gdzie najczęściej obraz jest przesycony kolorami) -> uzyskiwali lepszą jakość po renderze do WMV. Ale ja nigdy nie stosowałem tego formatu.

Spróbuj jeszcze dać wyższy bitrate podczas renderowania.

Ps. Pytania zostawiam tutaj, ale filmy przeniosę również do działu "nasze filmy".
Odpowiedz
Spoczko :) Dzięki za info :) 
Bitrate był i tak wysoki, w tym wypadku stały 50Mbps :)
Odpowiedz