Vegas zawiesza się podczas pracy.
Nie będę owijać w bawełnę. Napiszę wszystko w skrócie.

Obraz odtwarzany podczas pracy w sony vegas pro zawiesza się.

Sposoby, które okazały się niezdatne:
- w opcji TOOLS użycie "clean up preferender videos",
- w opcji TOOLS użycie selectively prefender video,
- czyszczenie z virusów programami CCleaner, Malvarebytes, Odkurzacz(to nazwa programu xd)

Mój komputer:
Procesor - AMD Athlon™ II X4 630 Processor 2.80 GHz
Pamięć - 4,00 GB
64-biotwy system
Windows 7
Karta Graficzna: GTX750

Miejsca na dysku:
System (C:) 42.0 GB wolnych z 97.5 GB
Programy (D:) 58.2 GB wolnych z 166 GB
Dane (E:) 136 GB wolnych z 202 GB

Oto filmik, który ukazuje problem.

Naprawdę prosiłbym o pomoc. Naprawdę chciałbym stworzyć dobry projekt, który nie będzie się zacinał.
Odpowiedz
http://sonyvegas.info/thread-9034.html

Nie podałeś cennych informacji:
- build Vegasa
- parametry plików wejściowych.

Twój komputer nie jest mistrzem prędkości (a na dodatek AMD...). Prawdopodobnie nie będzie szans, na płynną obróbkę, bez przekodowania materiału do lżejszego kodeka (u Ciebie nawet na jakości "Preview", podgląd szarpie).
Odpowiedz
Sorki... btw. dałem na previev, by była w miare jako taka jakość. To u mnie bez różnicy. Nie ważne, czy dam good czy draft, i tak się tnie. btw2 na moim komputerze działa wszystko płynnie prócz właśnie vegasa. Zajmuję się tworzeniem muzyki w programie Cubase 5 i FL Studio 11, które nie zawieszają się i nie lagują w porównaniu do Vegasa. ;\

Vegas pro 11 build 682

[Obrazek: rWWkfG8.png]
[Obrazek: cDGFD1K.png]
Odpowiedz
Pierwszy screen usunąłem, bo nie zamazałeś numeru serial.
Najnowsza wersja jedenastki to build 700/701 (32bit/64bit). Zaktualizuj.

Druga sprawa - ciągle nie wiemy jakim kodekiem jest zakodowany plik video, ponieważ nie dałeś screena z MediaInfo, tylko z "właściwości windowsa", który takich rzeczy nie wypisuje - Dlatego właśnie do odczytu używamy MediaInfo.

Trzecia sprawa - jeśli twoja surówka jest 60fps, to dopasuj również projekt do 60fps a nie 29.97.
Najlepiej użyj funkcji "Match Media" w oknie "project properties" (ustawienia projektu - czyli twój trzeci screen, ikona u góry z prwej strony).

To, że audio chodzi bez zacinania, to normalne. Audio nie wymaga takiego przeliczania jak Video, które jest dużo bardziej wymagające.
Sony proponuje używanie procesorów quad lub i7 do montażu HD.

Ja swego czasu montowałem HD na Core2Quad, i dawałem radę. Ale materiał musiałem przekodowywać do XDCAM, żeby mieć płynność. Kodek AVC nie wyrabiał.
Odpowiedz
Jestem w tym naprawdę zielony, nie wiem jak używać jakiegoś MediaInfo oraz co to jest "kodek video".

Mógłbyś mi to jakoś szczegółowo wytłumaczyć?

Potrzebuję jedynie czegoś, co mi pomoże w odlagowaniu Vegasa.
Odpowiedz
A my potrzebujemy informacji niezbędnych, żeby Ci pomóc.

Jeśli nie zauważyłeś w regulaminie: "Regulamin został lekko zaostrzony, jeżeli ktoś będzie wykazywał elementarny brak wiedzy z zakresu wideo czy samego Vegasa to BAN z miejsca. Mamy dość ludzi, którzy nie poświęcili nawet kilkunastu minut nad rozwiązaniem problemu lub przeczytaniu manuala/czegokolwiek."
http://sonyvegas.info/thread-1.html

Musisz nam wybaczyć, ale takie rzeczy, jak "co to jest kodek", albo "jak używać MEDIA INFO" możesz sobie wygooglować.
Odpowiedz
Na filmiku zamieściłem tylko 1 filmik, lecz łącznie powinno ich być 35. Wszystkie nagrywane "Mirliss Action!" z podobnym kodekiem jak tu:
[Obrazek: zhdVP9q.png]
Odpowiedz
Spróbuj w programie Action! wyexportować plik do MP4 (najwyższa jakość). Normalnie program ten korzysta z własnej wersji kodeka AVC - co może powodować różne problemy (w tym brak płynności).

Jeśli po wyexportowaniu nadal będzie problem, musisz przekodowywać do czegoś prostszego (lżejszego), ale najpierw spróbuj z wyexportowanym plikiem.
Druga ważna sprawa -> ustaw poprawnie projekt (1920x1080, 60kl/s, przeplot: none(progressive) )
Odpowiedz
Wyeksportowałem plik video i teraz zamiast 60 klatek na sekundę mam 30, ale ok. To jeszcze przeboleję.
Podmieniłem stary plik w projekcie z nowym oraz zmieniłem częstotliwość klatek w projekcie na 60 oraz przeplot na none(progressive).

Nadal się zawiesza... :(

EDIT: To na pewno nie jest wina video. Usunąłem video z projektu i zostawiłem samą animację napisu na początku, która i tak laguje.... .... ...
Odpowiedz
Dlaczego uparcie ustawiasz projekt zupełnie inaczej, jak plik wejściowy?

plik wejściowy 60fps = projekt 60fps
plik wejściowy 30fps = projekt 30fps.

Jeśli nadal się wiesza -> wniosek: komputer jest za słaby (możesz potwierdzić odpalając "menadżer zadań" [CTRL+shift+esc] -> obserwując wykres "wydajność" CPU. Jeśli dochodzi do 99% -> to niestety... ale komputer nie nadaje się.
Jedynie wymiana, lub zastosowanie lżejszego kodeka (konwertowanie materiału na coś lżejszego - np. MPEG2, jeśli nie masz za dużo miejsca na dyskach).
Odpowiedz