Ceny promptera
Mam pytanie. Czemu promptery są tak cholernie drogie? Dwa tysiące złotych.
Powaliło ich, przecież to tylko lustro z jakimiś prostymi, tanimi mocowaniami. 
Rozumiem dwa koła za jakiś statyw czy cokolwiek innego, ale dwa koła za prompter?!
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Hmmmmm.... Z tego samego powodu można by się zapytać czemu np. profesjonalny mikrofon kosztuje 6ooo - przecież to metalowa rurka, trochę druta i membrana. A czemu obiektywy chodzą po 4-5ooo niektóre? Przecież to plastikowy walec (co prawda z paru części) i kilka soczewek, w dodatku łatwo rysujących się! :) a czemu?....

Tyle to kosztuje i już. Można by powiedzieć - zrób sobie tańszy sam albo kup chińczyka za 10% ceny. Ale przy obu opcjach zrozumiesz jak trudno zrobić dobry prompter i jak łatwo i tanio zrobić prompter, który do niczego się nie nadaje :)

Podejrzewam z resztą że prompter za 2ooo jest właśnie taką chińszczyzną niestety....
Odpowiedz
No to masz okazję zrobić taniej samemu. Przykładowa instrukcja:

[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
(07-19-2015, 22:59)lamp.art napisał(a):  A czemu obiektywy chodzą po 4-5ooo niektóre? Przecież to plastikowy walec (co prawda z paru części) i kilka soczewek, w dodatku łatwo rysujących się! :) a czemu?.... Tyle to kosztuje i już.
Wygląda na to, że nigdy nie miałeś w ręku obiektywu za co najmniej 4-5 tys.
Odpowiedz
Miałęm za 25.

A co do promptera to widziałem również i ten filmik :)
Ale wg mnie to stanowczo zbyt drogo.
Łatwiejszy w konkstrukcji niż obiektyw. Rozumiem, że kamery czy obiektywy chodzą drogo. Ale prompter?!
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Możesz też poszukać u Chińczyków :) . Przykład z ebaya: http://www.ebay.com/itm/Prompter-The-Min...234e3b4439

Małe, brzydkie, conajwyżej na smartfona, ale w małych pomieszczeniach powinno dać radę.

W razie wątpliwości, różne rzeczy z Chin sprowadzałem (monitor podglądowy HDMI, rig do lustrzanki, followfocus), rzeczy idą 2-3 tygodnie, ale jak na razie docierają do mnie.

Są też promptery zza wielkiej kałuży za 200$.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
(07-20-2015, 15:26)Pinto napisał(a):  
(07-19-2015, 22:59)lamp.art napisał(a):  A czemu obiektywy chodzą po 4-5ooo niektóre? Przecież to plastikowy walec (co prawda z paru części) i kilka soczewek, w dodatku łatwo rysujących się! :) a czemu?.... Tyle to kosztuje i już.
Wygląda na to, że nigdy nie miałeś w ręku obiektywu za co najmniej 4-5 tys.

Własnie miałem na własność profesjonalny reporterski za 5500. Po pół roku odpadła guma a po roku złapał luzy. Obraz dawał zarąbisty szczególnie w pracy pod światło ale niestety jakościowo d..pę przestał urywać. Stąd moja uwaga

P.S. Domyślam sie, że sa obiektywy drogie i dobre - tem akurat nie pozostawił dobrych wspomnień.
Odpowiedz
A co to za obiektyw był?:)
Odpowiedz
(07-21-2015, 15:07)Pinto napisał(a):  A co to za obiektyw był?:)

Nikkor 17-55 / 2.8 ale ciiiiiiiiiii - Nikon podobno straszy sądem za takie opinie o ich sprzęcie wygłaszanena forach :)
Odpowiedz
Widzę, że nie tylko z korpusów Nikona odpada(ła) guma. Dobrze, że Canona wybrałem:)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości