Łączenie 3 osobnych klipów R,G,B w jedną całość
Witam,

Bardzo proszę o pomoc wszystkich forumowiczów

Zajmuję się Astrofotografią planetarną i nagrywam osobne klipy AVI w 3 osobnych kanałach RED GREE BLUE. Chciałbym połączyć 3 filmy w jeden, tzn nałozyc 3 kanały na siebie i zrobić z nich jeden filmik który da mi obraz z 3 kanałów.

Chcę nauczyć się tej techniki jak pokazane w tym filmiku:

Co potrzebuje zrobić:

Mam 3 osobne klipy AVI nagrania planetki pod roznym kontem

1. Obkręcić 3 klipy aby kąt nachylenia planety był ten sam
2. Nadać odpowienim klipom kolory odpowiednio RED, GREE, BLUE dla kazdego kanału
3. Nałożyć 3 klipy na jeden i stworzyć jeden kolorowy RGB Avi

Będe ogromnie wdzięczny za pomoc. Jak juz opanuję tę technikę to chce stworzyć manual PDF dla innych astronomowiczow na innym forum bo spotkałem się z podobnym pytaniem od roznych osob.
Odpowiedz
Mógłbyś gdzieś udostępnić próbki tych nagrań? Zobaczymy co i jak.
Odpowiedz
(07-14-2015, 11:18)Pinto napisał(a):  Mógłbyś gdzieś udostępnić próbki tych nagrań? Zobaczymy co i jak.

Hej Pinto,

Dzięki za odpowiedź. Pod tym linkiem załączyłem 2 zestawy filmików. 3 filmiki RGB z mniejszym przyblizeniem oraz 3 filmiki RGB z dwukrotnym przybliżeniem, dodałęm do nazwy "x2". Filmiki są w kolorze ale Aviki pokazują je jako czarno białe. Trzeba im nadać odpowiednie wartosci RGB.

Link:

https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing

Wybierz ten zestaw który uważasz za lepszy lub łatwierjszy w obsłudze. Ja bardzo chce się nauczyć tej techniki skłądania klipów RGB w jeden filmik. Nakręcając te filmiki uzyłem filtrów w teleskopie dlatego zalezy mi na tym zeby klipy nalozyc na siebie dokładnie jak w filmiku podesłanym w orginalnym wątku.

Dzięki wielkie za pomoc!!

Piotrek
Odpowiedz
Chyba autor tego filmu już Ci wyjaśnił na youtube jak się do tego zabrać - ja nic nowego nie dodam od siebie:) Polecisz jakąś stronę astro, z której można pobrać dobre jakościowo nagrania np. planet do dalszej obróbki?
Odpowiedz