Jak zrobić, aby filmy renderowały się szybciej?
Jak zrobić, aby filmy renderowały się szybciej? Czy trzeba mieć dużo miejsca na dysku wolnego? Czy w grę wchodzi procesor?

Mój komputer to:

RAM: 4 GB.
Procesor: Intel® Pentium® CPU: P6200 @ 2.13 GHz 2.13 Ghz.
Typ systemu: 64-bitowy.
Windows 7.

A wersja Sony Vegasa to 13, build 444, 64 bit.

Filmy zapisują się trochę wolno.

Zapisuję w rozdzielczości 854x480, prędkość Mb/s to 3 000 000, prędkość Kb/s audio to 128.
Odpowiedz
up .........
Odpowiedz
Kup lepszy komputer, będzie szybciej.
Głównie chodzi o CPU, ale również prędkości RAM, szybkość dysków z surówka, systemem...

Karta graficzna z procesorami CUDA potrafi nieźle przyspieszyć rendering.
A jeszcze lepiej - Quick sync w procesorach intela.
Ale największą różnicę poczujesz po zmianie CPU.
Odpowiedz
Komputera teraz nie będę kupował innego.

Jak mam zmienić CPU? Podczas renderowania to mam 100% CPU.
Odpowiedz
zmienić CPU...

Trzeba wyciągnąć stary, i wsadzić nowy. Ale płyta główna ograniczy wybór nowego CPU.
Twój komputer to laptop, i dwurdzeniowy procesor z 2010roku. Nie ma sensu moim zdaniem. Nie wyciśniesz wiele z tego sprzętu.
Odpowiedz
Znasz jakiś program, który przyspieszyłby RAM lub CPU?
Odpowiedz
Dodam, że w Encode mode, gdzie się renderuje filmy, w okienku, znalazłem "Rendering (coś tam) CUDA". Jak wybiorę tę opcję, to szybciej będą mi się zapisać filmy?
Odpowiedz
opamiętaj się w pisaniu takich głupot :)
Softowo chcesz przyspieszyć hardware? Nie ma czegoś takiego.
Skoro u Ciebie idzie 100% wykorzystania CPU, to max, co może osiągnąć Twój komputer, i TYLKO wymiana CPU da przyspieszenie. Ale jak pisałem - to często wiąże się z wymianą płyty głównej, bo podstawka na płycie głównej zmienia się co kilka generacji procesorów (upraszczając). Więc na tej samej płycie głównej nie zrobisz rewolucji podmianą CPU.
No chyba, że znajdziesz czterordzeniowy CPU, który będzie pasował na Twoją płytę główną (i będzie w rozsądnych pieniądzach). Wówczas osiągniesz przyspieszenie (ale jak będzie z chłodzeniem? Czy seryjne - zaprojektowane pod core2duo wytrzyma obciążenie core2quad?
Możliwe, że tak. P6200 jest bardzo gorącym CPU (~90°C)... więc jest szansa, że quad nawet będzie chłodniejszy.
Odpowiedz
Dodam, że w Encode mode, gdzie się renderuje filmy, w okienku, znalazłem "Rendering (coś tam) CUDA". Jak wybiorę tę opcję, to szybciej będą mi się zapisać filmy?

(Już to napisałem, ale nie wiem, czy przeczytałeś).
Odpowiedz
Czytałeś mój wpis #3?
Odpowiedz