Problem z renderem
Witam wszystkich.
Napotkałam na następujący problem i mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi powiedzieć co się dzieje.

Sony Vegas Pro 13 build 290
Windows 8.1 x64
Pliki wejściowe http://screenshooter.net/102183024/frxjvav + dźwięk z rejestratora

Problem otrzymuje w momencie renderowania filmu. Chciałam otrzymać plik z MainConceptAVC/ACC Bluray 1920x1080 wybieram więc ustawienia

http://screenshooter.net/102183024/helbsfy

ale w pliku wynikowym otrzymuję

http://screenshooter.net/102183024/iwqcwek

czyli wbrew wcześniejszym ustawieniom. To co wychodzi gryzie się z programami (własny sony, encore, premiere) i rozjeżdża z dźwiękiem nawet jeśli chodzi o długość klipu chociaż powinny być równe czasowo

Próbowałam zgrywać również w Sony MVC/AVC ale plik wynikowy wychodzi trochę zbyt lekki (ok. 10GB przy 90 minutach filmu z dużą ilością efektów).

Czy ktoś wie w czym leży problem? Dlaczego pomimo ustawień plik wynikowy ma format NTSC?
Odpowiedz
Nie jestem w 100% pewny, ale PAL miał chyba przeplot. Ktoś potwierdzi?

+ to mnie ciekawi:
[Obrazek: TzNdZ2V.png]
?

A do czego potrzebujesz tego filmu? Do dalszej obróbki?
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Filmik ma już być tylko do zgrania na płytę.
Bez względu na to jaką kombinację ustawię w części, którą oznaczyłeś zawsze wychodzi ten sam wynikowy.
Odpowiedz
Chciałaś 24p, to dlaczego wszędzie masz wybrane 25p?
Płyta BluRay nie obsługuje 25p.
Druga sprawa - masz starą wersję build Vegasa. Zaktualizuj do najnowszej.
Odpowiedz
Sory o czym innym myślałam co innego napisałam. Chciałam napisać, że bez względu na to czy wybiorę 24p 50i czy 60i odczyty wyglądają tak samo i błąd nadal występuje.
Co do update - myślałam, że to może właśnie jego wina i dlatego cofnęłam do starszego. Na update'cie występuje dokładnie to samo.
Odpowiedz
Nie rozumiem.
Chcesz powiedzieć że mimo ustawienia podczas renderingu 60i, dostajesz plik 25p?

Albo musisz zacząć od podstaw i nauczyć się renderować... Albo coś kręcisz...
Odpowiedz
Eh. Nie źle zrozumiałeś.

Ustawiam wszystkie ustawienia renderowania tak, aby otrzymać plik gotowy do authoringu na bluray. Chce otrzymać ustawienia PAL - wiadomo w końcu jesteśmy w Europie.
Jednak pomimo ustawienia projektu na PAL oraz renderu również na PAL plik wynikowy ma w ustawieniach NTSC. (gdybyś przejrzał załączone zrzuty to byś wiedział)
Pomyślałam, że być może jest to kwestia jakiegoś błędu chwilowego więc zaczęłam eksportować na szybko po kilka sekund w różnych innych formatach i z innymi ustawieniami np. na 60i albo 24p, do mp.4 do .avc do .m2ts ale ciągle problem jest ten sam - pomimo ustawień PAL plik wynikowy otrzymuję w formie NTSC.

Pytanie brzmiało - czy ktoś wie czym jest to spowodowane.

Jeśli chodzi o to, czy umiem renderować to bez obaw po tylu latach pracy z pewnością jest to jedna z tych rzeczy, które potrafię.
Odpowiedz
Powiem tak.
Jeśli chcesz renderowac na BluRay to ustaw projekt 50i (25 klatek z przeplotem - najpierw górne pole).
Tak samo renderuj.

To, że MediaInfo napisze NTSC, jest mało ważne. Istotne jest aby plik wyjściowy był 50i dla 1920x1080.

Tylko taki plik będzie obsługiwany w DVD ARCHITEKCIE jako 'no-recompress', czuli bez ponownego kodowania.
Odpowiedz
Ustawiam. 50i, upper field first, 25 klatek na sekundę. Wszystko pięknie mam plik.
I DVD Architect rozpoczyna ponowne przeliczanie.
Tak samo zachowuje się Encore.
Odpowiedz
więc jednak źle renderujesz.
poza tym na screenach masz zarówno projekt, jak i render ustawiony PROGRESSIVE.
Odpowiedz