Efekt ,,SYZBKICH ZDJĘĆ''?
Witam.
W przyszłym tygodniu wybieram się na wakacje w góry i po powrocie chciałbym zmontować sobie jakiś ciekawy filmik przypominający te wakacje. :-)
Mianowicie chodzi mi o efekt jak na tym filmie

Chodzi mi o efekt od 0:00 do 0:12, ale widać go także w dalszych częściach tego filmu.

Wygląda to tak jakby przesuwały się bardzo szybko zdjęcia...Wiem, że na smartfonie można taki efekt uzyskać choćby za pomocą Lapse it Pro, ale jak uzyskać go za pomocą lustrzanki i Vegasa ???

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Ustawiasz zdjęcia i interwał 1 SEC, 0,5 sec, potem poszukaj na yt "timelapse Sony Vegas tutorial" i robisz jak na filmie.
Odpowiedz
Dzięki za pomoc :-)
Odpowiedz
Najprościej, to nagrać film i przyśpieszyć go.
Odpowiedz
Ale zajmuje on wtedy więcej miejsca i musimy coś jeszcze z nim robić, co wydłuża render, a tak mamy już gotowy plik ;)
I jeszcze jeden mankament, w sv przyspieszysz tylko do 300% a to często jest za mało aby osiągnąć to co chcemy ;)
Odpowiedz
nie prawda :)

W Properties możesz ustawić prędkość 4 (playback rate), a dodatkowo krzywą velocity - 300%
co daje łącznie przyspieszenie - 12x

Teraz wystarczy zapisać jako "01.veg", i w nowym projekcie przeciągnąć na timeline plik "01.veg".
Zostanie on potraktowany jako event (klip).
Możemy ponownie przyspieszyć kolejne 12x (co łącznie da nam 12 x 12 = 144x).

Każde kolejne zapisanie jako *.veg będzie nam potęgowało prędkość.
Odpowiedz
Ale to już wymaga trochę zabawy, ja zdjęcia wrzucam do gopro studio i mi samo robi timelapsy ;)
Odpowiedz
Jakby cos w temacie timelapse to wal smialo na priva.Mam w tym doswiadczenie.Nie tylko timelapse ale takze hyperlapse a to juz dopiero zabawa.
Zreszta moge ci podeslac moje filmy to sam zobaczysz.Pozdro
Odpowiedz
Serio hyperlapse ? Podeslesz cos ?
Odpowiedz