Jak zgrać pliki z karty SD?
Bardzo ważna sprawa. 

[Obrazek: 0wFpfB4.png]

Czy po takim błędzie jest się w jakiś sposób dostać do plików, które przed nim nagrałem? Mam lustrzankę Canon 600D, nagrywalem na bardzo szybkiej karcie. Wszystko na jednym włączeniu lustrzanki. Bateria zaczęła slabnac wiec wymieniłem akumulator. Po włączeniu dostałem taki komunikat. I co kurwa teraz? Juz się spotkałem z czymś takim i to w tej samej sytuacji. Pojechałem filmować Rynek i stało się to samo. Wkurwilem się i powiedziałem, że zrobię to ponownie. No i dziś nawet pożyczyłem dodatkowo slider, dzwigalem jakieś tobołki przez całe miasto tramwajami itd by to nagrać. A pod koniec brak dostępu do karty.
Nie będę kurwa jechał TRZECI raz. Do tego kilka pięknych ujęć miałem. Napozyczalem sprzętu tym razem i wszystko na darmo?

Sama karta jest świetna:

[Obrazek: 51XVNQ4UQ3L._SY300_.jpg]
Korzystam z MagicLantern.

Dostał się ktoś do plików po takim błędzie?
Spraw jest poważna.

A nagrałem rzeczy nie do powtórzenia, piękne sytuacyjne ujęcia. Na przykład bosonogiego samotnika, który na Rynek wprowadził swoje dwa konie a straż miejska wlepiała mu mandat. I inne takie. Muszę te nagrania odzyskać. Poza tym przeciez specjalnie wypożyczyłem sprzęt na drugi wypad. Bo po pierwszym błędzie karty wtedy machnąłem ręką na zasadzie "zrobię jeszcze raz, tym razem lepszy". No to zrobiłem. I co teraz?

Pzypominam że to nie jest zwykłe odzyskanie usuniętych danych - karta po prostu jest nie do odczytu.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Powiem tak. Albo masz do dupy kartę... Może jest nieoryginalna?

Co do odzysku, to koniecznie najpierw obraz sektor po sektorze, i odzyskuj z backup'u. Jeśli nie wiesz o czym mówię, to nie ruszaj karty... Nie podpinaj do niczego!
Odpowiedz
Mateusz, karta jest ŚWIETNA.
Odzyskałem plik programem Recuva, ale żaden się nie włącza. Poczytałem trochę i dowiedziałem się, że ktoś tak miał. Odzyskał chyba 5 różnymi progamami pliki, ale potem mu się nie uruchamiały. Przeleciał więc innym programem i odzyskane pliki ruszyły. Tutaj opisał jakich próbował: http://www.lacolorpros.com/blog/?10195-
Oczywiście w moim przypadku to nie pomogło i jest tak: 
[Obrazek: ZmKxaRR.png]
Odpowiedz
A daj mi na pw link do takiego uszkodzonego - odzyskanego pliku (najlepiej nieduży).
Odpowiedz
Dziękuję Mateusz za chęć pomocy, serio.
Ale Panie i Panowie, zakomunikować muszę, że problem rozwiązany.
Odzyskane pliki programem DMDE działają.
Dostałem takie info od osoby, która zawodowo się tym zajmuje a prócz tego - wymiata w tym temacie. Po prostu podesłał mi kontakt do takiej osoby jeden z użytkowników internetu. No po prostu błogosławieństwo.
Nikomu tutaj nie umniejszając. Uffff....

[Obrazek: uvp5wYQ.jpg]
Odpowiedz
Gratulacje.
Ale zrób coś z tą kartą... A może ml daje w dupę? Nie może być tak, że pp dniówce tracisz wieczór na odzysk, zastanawiając się czy przypadkiem dzień zdjęciowy nie poszedł na marne...
Odpowiedz
Właśnie tak było.
Ale wiesz... wtedy po wkurzeniu olałem sprawę, nie działa to nie działa.
No ale dziś już nie mogłem tego zrobić. Bo POŻYCZYŁEM slider na nagrania, targałem go przez miasto w tramwajach i autobusach, ważyło to a ja się męczyłem. No to nie mogło być tak, że kiedy drugi raz do TEGO SAMEGO ZADANIA podchodzę to tracę również materiał. No to musiałem odzyskać dane i się udało. Ale miałem farta.

Wy nigdy na lustrzankach nie mieliście takich błędów?
Mateusz, spójrz na dane tej karty, już nawet nie pamiętam ile razy jest szybsza od mojej innego 64 gigowej tej samej firmy (starszej). Ale różnica jest kolosalna.

[Obrazek: o0kxueA.png]

PS
Znudził mi się mój Canon 600D. Przeszedłbym na 5D Mark III ale to cena dla mnie nierealna (niewspółmierny wydatek co do zarobku z filmowania).
Odpowiedz
A sprawdzałeś tę kartę w czytniku (najlepiej taki porządny na USB3.0), jaka jest faktyczna prędkość?

5D jest spoko. Ale podobno lepiej kupić 6D.
Odpowiedz
Nic nie wiem o EOS 6D. Filmowcy ciągle wybierają 5D Mark III
Odpowiedz
ja bym poczekał na 5d m4, ponoć ma mieć 4k ;) do września już niedługo :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości