Czarny obraz zamiast filmu
Witam,

Od dłuższego czasu pracy z vegasem mam same problem !? Może opiszę na początek pierwszy problem który pojawił się nie dawno.

1. Nie dawno, dosłownie z dnia na dzień nie mogę wykonać renderingu ?! Elegancko wszystko jak zawsze a tu zamiast obrazu ciemność, dźwięk jest. Próbowałem zapisywać na setki tysięcy sposobów z różnymi ustawieniami, z różnymi kodekami itd. I to samo :O tego problemu o dziwno w ogóle wcześniej nie było ! Powoli to oprogramowanie zaczyna mnie irytować ze względu na pojawiające się z powietrza problemy.

2. Druga sprawa ciągnie się od dłuższego czasu. Jak zaczynałem przygodę z vegasem było wszystko OK. Aż pewnego pięknego dnia użyłem opcji velocity (wcześniej używałem i nie było problemu). Gdy użyłem velocity do przyśpieszenia filmu to te fragmenty przyśpieszone były czarne, a zwolnienie działało :O Dodatkowo dla pewności sprawdziłem na 2 komputerze i to samo ?! Kodeki to setki razy wywalałem i instalowałem. Słów mi brakuje na to już.

Czuje ,że czas przerzucić się na vegas pro 9 :/ ale mam związku z tym pytanie, kiedyś zainstalowałem na próbę wersje 9 ale o dziwno nie znalazłem narzędzia "velocity" czy ono zmieniło nazwę w 9 ? czy jakoś przeoczyłem ?

Poza tym może mi ktoś podać sensowne argumenty aby przerzucić się na vegas 9 ? Tylko nie piście postów typu: "Jest lepszy bo ma mniej błędów" :P możecie podać jakieś nowe funkcje...
Sorry za 2 posty ale w vegasie 9 rendering idzie gładko ;) tylko nie mogę znaleść velocity
Odpowiedz
1. A próbowałeś zapisać bez konwersjii ?
2. Ściągnij inną wersje np 8.0c (z tą niemam problemów)
3. Niema czegoś takiego jak Vegas pro 9 (jest movie i platinum)
4. Efekt Veleocity jest tylko w wersji pro.(przez to go nie znalazłeś)
(02-22-2009, 18:33)oomaster napisał(a):  Poza tym może mi ktoś podać sensowne argumenty aby przerzucić się na vegas 9 ? Tylko nie piście postów typu: "Jest lepszy bo ma mniej błędów" :P możecie podać jakieś nowe funkcje...
5. Raczej nic nowego.
Odpowiedz
Przyznam się, że ja nigdy nie miałem takich problemów. Jak coś się działo dziwnego to tylko dlatego, że źródło było dziwnie zakodowane. Przekodowałem w vdub i wszystko działało.
Co do vegas pro 9 to wydaje mi się że nie ma takiej wersji.
http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro
Movie studio 9 jest, ale movie sudio to okrojona wersja pro 8.
No proszę. Kolega qatryk był szybszy w odpowiedzi ;)
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź. Ogólnie mówiąc to ile jest wersji vegasa 9 ?

Czy ten update to nie jest jakiś trial ? Instaluje się na vegasa standardowego czy jak ?:
http://www.sonycreativesoftware.com/down...s/vegaspro
Odpowiedz
Wersję Trial możesz używać przez pewien określony czas. Później musisz wykupić licencję, aby dalej korzystać z programu.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(02-22-2009, 21:41)oomaster napisał(a):  [...]ile jest wersji vegasa 9 ?
Vegas 9 ma trzy wersje:
  1. Movie Studio,
  2. Movie Studio Platinum,
  3. Movie Studio Platinum Pro Pack (nie Vegas 9 pro)
(02-22-2009, 21:41)oomaster napisał(a):  Czy ten update to nie jest jakiś trial ? Instaluje się na vegasa standardowego czy jak ?:
To jest zwykły update ale żeby go używać trzeba mieć kod do aktualizacji.
Odpowiedz
Opiszę tutaj swój przypadek z SV bodajże 6 lub 7. Materiał źródłowy był w porządku, lecz po wstawieniu do timeline'a pewna część nie była renderowana (tylko dźwięk i czarny obraz) - było to około 6sekund filmu z początku. Załadowałem ponownie ten sam materiał źródłowy i.... prawie to samo, czarny obraz ciągle był ale już było to parę sekund - potem oczywiście wracało wszystko do normy. Niestety nie pamiętam jak z tego wybrnąłem, chyba skonwertowałem surówkę na inny format, inny kodek i poszło.
Odpowiedz
Tak jak pwiedziałeś skonwertuj surowy matriał innym kodekiem. I sprawdź czy przy renderowani masz zaznaczone "Render loop video only" jak nie to dobrze.
Odpowiedz
Po kilku dużych testach jestem bliski odkrycia prawdy :P

Jedną i najważniejszą rzeczą jest to ,że komputer jest po prostu za słaby i na wysokich parametrach nie ma siły wykonać renderu, więc gdy skorzystam z gorszej jakości to od razu leci render ;)

Rozwiązanie:
Zakup mocniejszego procesora
Odpowiedz
możliwe, ze masz rację, ale ja doszłam do czegoś takiego wczoraj...

1.Gdy mamy otwarty vegas klikamy na dany filmik na osi czasu prawym przyciskiem i włączamy Properties...
2.Wyskakuje nam okienko, w którym mamy do zaznaczenia 3 jakieś tam bajery :p
3.Wybieramy Disable resample
4.Na koniec zatwierdzamy to

Proste i skuteczne bynajmniej w moim przypadku ;]
Odpowiedz