precyzyjne ustawianie klipu
witam

być może ten temat był już poruszany, natomiast nie mogę tego znaleźć.
jestem użytkownikiem SV 12 i nie mogę sobie poradzić z banalną rzeczą. w sony acid np (program do muzyki) mam taką opcję, że mogę sobie przesuwać pliki po timeline z dokładnością do najmniejszych części, w vegasie nie mogę się tego doszukać. żeby czytający zrozumiał - chciałbym móc przestawiać i rozciągać klip w dowolnie wybrane przeze mnie miejsce po powiększeniu. teraz np tak mi się porobiło, że mogę tylko o duże odcinki/klatki przesuwać, mam nadzieję, że dobrze to wyjaśniłem. w załączniku wrzucam zdjęcie z przykładem, chciałbym sobie klip z prawej przeciągnąć w dowolnie wybrane przeze mnie miejsce np równo 4:19, albo cokolwiek, ale jak przesuwam to przeskakuje mi tak jak widać. 

pomoże ktoś?

Pozdrawiam

Kamil

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Opcja "quantize to frames".
Odpowiedz
(07-05-2015, 21:04)jacek56 napisał(a):  
(06-24-2015, 15:06)zawsze spoko napisał(a):  witam

być może ten temat był już poruszany, natomiast nie mogę tego znaleźć.
jestem użytkownikiem SV 12 i nie mogę sobie poradzić z banalną rzeczą. w sony acid np (program do muzyki) mam taką opcję, że mogę sobie przesuwać pliki po timeline z dokładnością do najmniejszych części, w vegasie nie mogę się tego doszukać. żeby czytający zrozumiał - chciałbym móc przestawiać i rozciągać klip w dowolnie wybrane przeze mnie miejsce po powiększeniu. teraz np tak mi się porobiło, że mogę tylko o duże odcinki/klatki przesuwać, mam nadzieję, że dobrze to wyjaśniłem. w załączniku wrzucam zdjęcie z przykładem, chciałbym sobie klip z prawej przeciągnąć w dowolnie wybrane przeze mnie miejsce np równo 4:19, albo cokolwiek, ale jak przesuwam to przeskakuje mi tak jak widać. 

pomoże ktoś?

Pozdrawiam

Kamil

Witam!
Nie wiem, czy sprawa jest jeszcze aktualna... Do precyzyjnego przesuwania klipów wzdłuż osi czasu można użyć klawiszy 1 (przesunięcie w kierunku początku osi) oraz 3 (przesunięcie w kierunku końca osi) na klawiaturze numerycznej. Każde kliknięcie przesuwa klip o jedną klatkę. Nad linijką czasu pojawia się napis z niebieską linią wskazujący wartość przesunięcia od pozycji początkowej.
Mam nadzieję, że o to chodziło...
Pozdrawiam!
- Jacek
Odpowiedz