Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie gifa
Hej,
chciałbym zrobić gifa z filmu. I tak nie do końca wiem jak to zrobić. W necie piszą, żeby wyrenderować jako sekwencja klatek, a potem obrobić w Photoshopie, tylko problem jest taki, że nie mam Photoshopa.

Pliki wejściowe:
[Obrazek: ocZ93OI.png]

Film jest przyspieszony i chciałbym go mieć w 50 FPS, więc MainConcept AVC/AAC odpada.

Do jakiego kodeka najlepiej wyrenderować a potem przekonwertować? Czy może jest jakaś wtyczka pozwalająca renderować do .gif? I jakiego konwertera użyć? Robił ktoś takie coś?
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Nie ma czegoś takiego w vegasie. Vegas to poważny program. Nikt poważny nie robi gifów z filmu. To domena zarezerwowana dla gimbów których produkcje nie wychodzą poza demoty czy kwejka.
Ale możesz poszukać w necie programów do przerabiania filmów na gify.
50fps gif? Powodzenia :)
Odpowiedz
Wiem, że może być ciężko z 50 fps, zdaję sobie z tego sprawę.

(06-21-2015, 18:17)mateuszszar napisał(a):  Nie ma czegoś takiego w vegasie. Vegas to poważny program. Nikt poważny nie robi gifów z filmu. To domena zarezerwowana dla gimbów których produkcje nie wychodzą poza demoty czy kwejka.
Ja robię ruchomy nagłówek gazetki szkolnej :)
Odpowiedz
No to robisz kilka zdjęć i ustawiasz ich długość na kilka/kilkanaście klatek, robisz zapętlenie i masz ;)
Odpowiedz
Chcę zrobić coś +/- takiego:

W gifie oczywiście.
Odpowiedz
http://bfy.tw/Rtv
Odpowiedz
Tia, mam już program, chodzi o to , czy ktoś takie coś już robił i może polecić jakiś program, który zrobi to w dobrej jakości (w miarę).
Odpowiedz
i to jest powód, aby pytać na forum VEGASA na dodatek w dziale "Sony Vegas -> pomoc - renderowanie"?
Odpowiedz
(06-21-2015, 16:42)sirCreeper napisał(a):  Do jakiego kodeka najlepiej wyrenderować a potem przekonwertować? Czy może jest jakaś wtyczka pozwalająca renderować do .gif? I jakiego konwertera użyć? Robił ktoś takie coś?
Odpowiedz
(06-22-2015, 15:23)sirCreeper napisał(a):  Tia, mam już program, chodzi o to , czy ktoś takie coś już robił i może polecić jakiś program, który zrobi to w dobrej jakości (w miarę).

Polecam ten, którego masz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości