Mash-up video
Siemanko, dostosowując się do regulaminu, czy tam innego pierdu pierdu, co to wyczytałem u góry podforum, piszę iż użytkuję Windowsa XP oraz posiadam 32 bitową wersję sony vegas pro 8.
Jestem także totalnym idiotą w tego typu sprawach, a próbuję nauczyć się robić mash-upy video (łączenie wielu fragmentów filmów/czegokolwiek w jedno), do muzyki.
I teraz pytanie : CO JA MAM ZROBIĆ DO JASNEJ CHOLERY, bo jedyne co umiem to dodać film do projektu (i muzykę w sumie też). Jak wyciąć odpowiednie sceny, jak to zrenderować razem, jak dopasować tempo do muzyki?
No, to chyba tyle, jak już się pośmiejecie z pytań to jakaś pomoc się przyda ;___;
Odpowiedz
Tniesz za pomocą skrótu [S] (split)
Przesuwasz myszką po osi czasu ustawiając w odpowiednim miejscu. Nie musisz ograniczać się do jednej osi (jednej ścieżki - tracku). Możesz to robić wielowarstwowo (używając przenikania ścieżek - coś jak warstwy w photoshopie).
Układasz wg uznania w danym miejscu (najlepiej sugerując się muzyką - więc do rytmu, lub w kontrapunkcie).

Na koniec zaznaczasz na osi obszar który chcesz zapisać w postaci filmu (renderowanie) -> klikasz "render as..." -> wybierasz odpowiedni format (najefektywniejszy i najczęściej stosowany obecnie to "Mainconcept AVC" lub "Sony AVC" (wyższość pierwszego to opcja Two-pass - czyli dwuprzebieg - a co za tym idzie, lepsza jakość przy niższych bitrate'ach). Ale nie pamiętam teraz, czy vegas w wersji 8 miał obie te wersje...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości