Dlaczego podgląd w Sony Vegas pro 13.0 się zacina?
Hej!
Znajdzie się tutaj jakaś dobra dusza, która mi pomoże?
Bardzo na to liczę!

Swoją przygodę z programem Sony Vegas zaczęłam bardzo niedawno i nie da się ukryć, że jeszcze dużo we mnie zielonego kolorytu w tym temacie, dlatego liczę na Waszą wyrozumiałość i wyjaśnienie, prawie, łopatologiczne.

W czym tkwi mój problem?
Ano w tym, że podgląd się niemiłosiernie tnie i uniemożliwia mi to jakiekolwiek działanie na materiale wideo, to znaczy działać sobie mogę, ale na tak zwanego czuja, a jak chcę się przekonać, co z tego czuja wyszło, to muszę wyrenderować filmik, a to trochę czasu zajmuje. Pół biedy, jak filmik jest krótki - można renderować, ale jak film jest długi, to, hmmm, pozostaje tylko wbić zęby w ścianę ze złości, bo czas nagli, a tu...

Proszę o wszelkie wskazówki, które pozwolą mi uporać się z tym problemem.
Już za chwileczkę, już za momencik będę musiała zmontować kilkudziesięcio minutowy film. Nie wyobrażam sobie wykonania tego przy zacinającym się podglądzie.

POMOCY!
Przede wszystkim podstawa do ustawienie projektu.
Projekt ustawiamy tak jak materiał wejściowy.
Druga sprawa - jeśli masz słaby komputer (laptop z i3) oraz wymagający materiał (avc), to może się nie udać bez użycia proxy (pliki tymczasowe lżejsze do wyświetlenia w podglądzie).
No to łopatologicznie: nad ekranem podglądu masz coś takiego jak 8 ikonek. Nie wiem jaką masz wersję programu, angielską, czy polską, ale znajdź ikonkę odpowiadającą za jakość podglądu (między niebieską kratką z prawej, a takim kwadracikem z czarnym kółeczkiem pośrodku z lewej). Tam ustaw jakość na np. preview (podgląd) w trybie auto. I zobacz czy pójdzie płynnie. Wymagające video przy słabym kompie będzie się ciąć na wyższych ustawieniach, ale jak zejdziesz z nich (kosztem utraty jakości podglądu), będzie działać płynnie.
@smyczyk - domyślnie jest AUTO.
Dalej nic nie wiemy o plikach źródłowych, ustawieniach projektu, ani żadnych innych wymaganych info. Jeśli niezbędne dane się nie pojawią, temat poleci do kosza.
http://sonyvegas.info/showthread.php?tid=9121
Temat zamykam. Koleżanka nie uzupełniła brakujących informacji.