nowy komputer do renderingu 4K
Witam!

Być może jestem pierwszą osobą, która na ten temat napisze na forum, ale mam nadzieję, że jesteście w stanie doradzić.
Planuje zmianę sprzętu PC. Mój desktop ma 4 lata. Fakt, może moja maszyna nie należy do mało wydajnych, ale chciałbym jeszcze bardziej przyspieszyć proces renderingu materiału 4K.

Napiszę może o 4 elementach mojego obecnego komputera
a) Posiadam dysk SSD - stosunkowo nowy i na nim wykonuję rendering
b) Posiadam kartę graficzną GTX 570 wspierająca GPU CUDA.
c) Posiadam procesor Sandy Bridge-E i7-3930K - który aktualnie jest na 6 miejscu na świecie pod kątem najbardziej wydajnych procesorów w ramach komputerów PC (nieserwerowych).
d) mam 16GB RAMu w PC

Pytania do Was:
1) Mój komputer ma w rankingu efektywności w Windowsie 7 Professional   7.8 z 7.9 punktów możliwych do zdobycia. Czy jest więc sens zmiany karty graficznej na lepszą. Słyszałem o kartach wspierających 4K, ale nie wiem czy tu chodzi o wsparcie przy renderingu tj. GPU CUDA czy chodzi o samo odtwarzanie materiału (co mnie mniej by interesowało). Czy da się w Vegasie wykorzystać jednocześnie GPU i CPU?
2) Wczoraj w mediach pojawiła się informacja o tym, że Intel planuje wypuścić do komputerów PC w późniejszym czasie procesory Intel i7-5775C lub pokrewne (Intel Broadwell). Czy macie więc jakieś większe doświadczenie jeśli chodzi o bardzo dobre karty graficzne wspierające akceleracje CUDA, a renderingiem po samym CPU. Dodam, że rendering 60 minutowego materiału 4K zajmuje mi między 10-14 godzin. Którą kartę graficzną polecają producenci Sony Vegas Pro 13, która by przyniosła wymierne efekty jeśli chodzi o rendering materiału 4K?
3) Ile GB RAMu należy mieć w komputerze, żeby byłoby to efektywne przy renderingu materiału 4K?
4) Czy karty pamięci DDR4 mają tutaj duże znaczenie, czy wystarczy DDR3?
5) Kiedyś jak testowałem rendering po samym GPU to rendering nie zawsze się kończył sukcesem. Renderując ten sam materiał po CPU rendering zawszze kończył się powodzeniem. Czy w związku z tym jest sens inwestowanie w jakąś wypasioną kartę graficzna wspierającą 4K GPU CUDA?

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
(06-03-2015, 15:23)Kamyk79 napisał(a):  3) Ile GB RAMu należy mieć w komputerze, żeby byłoby to efektywne przy renderingu materiału 4K?

Sony zaleca 16GB.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
(06-03-2015, 20:11)sirCreeper napisał(a):  
(06-03-2015, 15:23)Kamyk79 napisał(a):  3) Ile GB RAMu należy mieć w komputerze, żeby byłoby to efektywne przy renderingu materiału 4K?

Sony zaleca 16GB.

Wiem o tym, znalazłem tę akurat informację chwilę po zamieszczenu posta.
Odpowiedz
Większość znanych mi producentów filmowych którzy utrzymują się chociażby z działaności na Youtube, poleca 32 GB RAM, jako podstawkę. Sami zaś używają pcetów z ilością 64 GB
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości