Kamera sportowa
Potrzebna kamera sportowa typu gopro. Chodzi głównie o wymiary, choć parametry nagrywania też są ważne. A najważniejsze jest to, żeby miała możliwość nagrywania obrazu i jednocześnie przekazywała pogląd na żywo do gniazda hdmi. Wiem, że któreś modele gopro to mają, ale chciałbym coś tańszego, bo prawdopodobnie użyję tej kamery tylko do tego jednego projektu. Przyglądałem się pobieżnie kamerom sj4000, sj5000 i xiaomi yi. Podsumowując.
Kamera ma umieć nagrywać i w tym samym czasie przesyłać obraz po hdmi.
Ma mieć kształt sześcianu i wysokość nie może być większa niż gopro hero3.
Waga porównywalna do hero3, choć tu może być jakaś tolerancja.
Wystarczy jak będzie nagrywać 1920x1080 30fps.
Cena im niższa, tym lepiej, bo, tak jak pisałem, kamera będzie użyta tylko do jednego projektu. Nie planuję jej używać częściej, bo sprzętu nagrywającego mam sporo. Niby mógłbym ją potem sprzedać, ale wolę sobie zostawić, albo dać bratu do zabawy.

Mam taki elegancki uchwyt do hero3 i chcę go wykorzystać. Na gopro nie za bardzo mogę się szarpnąć. Gdybym jeszcze na tym projekcie więcej zarobił, lub planował używać kamery częściej, to pewnie bym kupił hero3. Zatem proszę o porady kogoś, kto używa wymienionych przeze mnie kamer, albo jakichś innych spełniających moje wymagania.
Odpowiedz
Nie wiem jak to wygląda z tym przesyłem na żywo w wypadku xiaomi, ale jakością rozwala podane przez ciebie modele sj. Skoro chcesz kamerę sportową, i ma być mała, to po co ci przesył na żywo ? To jakby rozwala całą ideologię kamery sportowej ;)
Odpowiedz
(05-31-2015, 2:51)Priders napisał(a):  (...)
Skoro chcesz kamerę sportową, i ma być mała, to po co ci przesył na żywo ? To jakby rozwala całą ideologię kamery sportowej ;)

Też mnie to ciekawi :)
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Ano po to mi kamera sportowa, bo mam elegancki uchwyt (stabilizator) do kamery sportowej go pro hero3. A przesył na żywo jest mi potrzebny żeby widzieć to co widzi kamera. Kamery nie będę trzymał w ręce, będzie zamontowana na samochodzie, samochodem będzie kierował kierowca, a ja chcę wiedzieć to co ona nie będąc w samochodzie.
Odpowiedz
Skoro masz stabilizator do gopro to co wybierasz ? Musisz brać Gopro ;)
Odpowiedz
(05-31-2015, 23:08)Priders napisał(a):  Skoro masz stabilizator do gopro to co wybierasz ? Musisz brać Gopro ;)

Czy nie napisałem jasno?
Gopro jest za drogie, żeby go użyć tylko raz i potem wstawić do szuflady.
Odpowiedz
Kup i sprzedaj ;)
A tak na serio, będziesz miał dużo grzebania z stabilizatorem (rozumiem, że jest to gimbal) aby ustawić go poprawnie.
Odpowiedz
(06-01-2015, 23:12)Priders napisał(a):  Kup i sprzedaj ;)
A tak na serio, będziesz miał dużo grzebania z stabilizatorem (rozumiem, że jest to gimbal) aby ustawić go poprawnie.

Niby mogę sprzedać, ale zysku żadnego nie będę miał. Używaną kamerę sprzedać będę musiał pewnie 500zł taniej niż kupiłem. Dlatego lepiej będzie jak kupię np xiaomi i dam ją bratu. Dla mnie bilans pieniędzy taki sam, a i brat się ucieszy z kamery.
Niby co będę musiał ustawiać w stabilizatorze? Skoro wymiary kamery będą się zgadzać i jeśli wagę rozłożę równomiernie, to nic nie będę musiał ustawiać. Zresztą do ustawianie są tylko podstawowe parametry jak szybkość reakcji na przechyły, maksymalne wychylenia no i można go podłączyć do zdalnego sterowania. Wybacz, ale testowałem go już z kawałkiem drewna o różnej wadze.
Zresztą temat założyłem po to, żeby doradzić mi kamerę, która nagrywa i jednocześnie przesyła podgląd przez hdmi. Czy czytać ze zrozumieniem nie umiecie? Od teraz każdy post, w którym nie ma propozycji takiej kamery (która jest tańsza od gopro i spełnia moje założenia z pierwszego postu) będę zgłaszał do moderacji.
Odpowiedz
(06-02-2015, 8:30)czesuaw napisał(a):  Zresztą temat założyłem po to, żeby doradzić mi kamerę, która nagrywa i jednocześnie przesyła podgląd przez hdmi. Czy czytać ze zrozumieniem nie umiecie? Od teraz każdy post, w którym nie ma propozycji takiej kamery (która jest tańsza od gopro i spełnia moje założenia z pierwszego postu) będę zgłaszał do moderacji.

Ciekawe podejście. Zobaczymy kto po takim tekście Ci pomoże.
koniec OT.
Odpowiedz
A kto do tego czasu w tym temacie mi coś pomógł?
No może to zdanie coś wniosło, ale też nic wielkiego: 'Nie wiem jak to wygląda z tym przesyłem na żywo w wypadku xiaomi, ale jakością rozwala podane przez ciebie modele sj.'
Już wolę, żeby temat został pusty, jeśli nikt nie ma odpowiedniej rady, niż ma być pełen śmieci. Potem przychodzi jakiś nowy użytkownik, bo google go odesłało jak szukał jakiejś informacji, a tu taki syf, spędził czas na czytani całego tematu i nic się nie dowiedział, bo taki syf.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości