Wyróżnianie koloru.
Czy istnieje możliwość wyróżnienia kilku kolorów za pomocą korektora, czy raczej trzeba do tego użyć maskowania?
Chodzi mi o podobny efekt taki jak przedstawiony na
filmie. Mianowice obok czerwonego chciałbym aby pojawił się np. niebieski.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
Odpowiedz
W "color corrector secondary" jest taki preset "Desaturate all but reds".
Czy da się zrobić inny - nie wiem. Spróbuj dać ten preset i pomachać suwakami "limit hue", prawdopodobnie się uda.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Primary Color Corrector
Odpowiedz
Nie o to mi chodzi. Chodzi mi o wyróżnienie kilku kolorów. Przykładowo niebieskiego i czerwonego. Z jednym nie ma problemu, bo wystarczy użyć opcji którą podał creeper. Mam problem z wyróżnieniem dwóch jednocześnie.
Odpowiedz
Można spróbować z wykluczaniem kolorów. Na niższej warstwie dajesz nieruszony klip. Na wyższej ten sam klip z takimi efektami: LAB adjust preset desaturate, i kilka chroma keyerów z presetami dla takich kolorów jakie chcesz zostawić. Nie wiem czy dobrze napisałem, bo piszę z głowy, ale kolejność jest ważna, żeby desaturacja była jako pierwsza.
Odpowiedz
Z tego co wiem to są profesjonalne programy do takiego kolorowania, jednak nie korzystałem z żadnego z nich i się na tym nie znam.
Odpowiedz
Kopię sobie w archiwach i znalazłem to:
https://www.newbluefx.com/free-color-fixer

Nie używałem, może ktoś inny się wypowie?
Odpowiedz
(05-20-2015, 19:21)czesuaw napisał(a):  Można spróbować z wykluczaniem kolorów. Na niższej warstwie dajesz nieruszony klip. Na wyższej ten sam klip z takimi efektami: LAB adjust preset desaturate, i kilka chroma keyerów z presetami dla takich kolorów jakie chcesz zostawić. Nie wiem czy dobrze napisałem, bo piszę z głowy, ale kolejność jest ważna, żeby desaturacja była jako pierwsza.
Dobra dzięki, spróbuje zrobić jak mówisz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości