Sony Vegas Pro 13 Crossgrade czy mogę przenieść licencje?
Witam,

Mam pytanie. Kilka miesięcy temu kupiłem Sony Vegasa Pro 13 Box Crossgrade do celów komercyjnych za 1100zł za to, że posiadam uboższą wersję Sony Vegas Platinum więc dostałem zniżkę. Sprzedawca z Pixoneta tylko mnie zastrzegł, że gdybym chciał program sprzedać czy przenieść licencje na inną osobę(członka rodziny) do użytku komercyjnego to nie mogę tego zrobić bo dostałem zniżkę. Czy to prawda?
Odpowiedz
crossgrade to nie wersja dla przesiadających się z innej platformy na Vegasa?

Przy przesiadce z Vegasa na nowego Vegasa jest wersja upgrade... (inna cena przy upgrade z wersji Movie Studio, oraz inna - z wersji PRO).

Zniżka obowiązuje TYLKO przy posiadaniu pełnej wersji poprzedniego programu. I tak też jest sprzedawana.
Teoretycznie odsprzedając dalej program, warunki pozostają (również powinieneś sprzedać jako crossgrade). A w praktyce dostajesz nowy klucz i przy instalacji nie podajesz danych z poprzedniego programu :)

Ale fakt jest taki, że aby to było legalne, musisz posiadać prawa do tej wersji (czyli legalny program z którego się przesiadłeś).

Jakby tak nie było, to zaraz by ktoś wymyślił, żeby nakupić upgrade'ów jak były w promocji za 500zł, i później sprzedawać jako pełne wersje za 1500zł :) bo przecież w pudełku jest pełny klucz i nie ma żadnego info o tym, że to wersja crossgrade/upgrade.
Odpowiedz
mateuszszar

Sony Vegasa Pro 13 (komercyjny) można kupić z dowolnego edytora wideo https://sklep.pixonet.pl/sony-vegas-pro-...-p665.html

To nie jest uprgade Sony Vegasa Pro 13 z poprzedniej wersji Pro 12 i z tym się zgodzę, że uprgade nie można przenieść licencji.

Tylko nie wiem jak jest w przypadku wersji Crossgrade czy mogę przenieść licencje Sony Vegas Pro 13 Crossgrade + Sony Vegas Movie Studio Platinum na drugą osobę. Nie zależy mi na zarabianiu w ten sposób.
Odpowiedz
Upgrade też można przenieść (odsprzedać). Ale licencja jest ważna tylko pod warunkiem sprzedaży z wcześniejszą wersją Vegasa - więc sprzedając oba vegasy (nowy + stary -> który upoważnia do zniżki), będzie wszystko legalne.

Działa tak samo z upgrade jak crossgrade.
Odpowiedz
wg strony którą podałeś:
Cytat:Oferta kierowana jest do użytkowników konkurencyjnych domowych rozwiązań do edycji wideo takich jak: Magix Movie Edit Pro, Corel Video Studio Ultimate, Corel Video Studio Pro, Adobe Premier Elements, Adobe Elements Bundle, Pinnacle Studio, Pinnacle Studio Ultimate.
nie ma nic o przejściu z Sony Vegas Platinum...
Powinni Ci sprzedać upgrade z movie studio do pro...
Odpowiedz
Nie wiem dlaczego nie napisali też o Sony Movie Studio. Na allegro nie piszą jakie programy konkurencyjne tylko, że z dowolnego programu...http://allegro.pl/sony-vegas-pro-13-box-crossgrade-konsum-i5334137389.html

Kupowałem u nich osobiście i na rachunku mam napisane Sony Vegas Pro 13 Upragde z Sony Movie Studio a posiadam wersję Sony Movie Studio Platinum 12. Nawet nie musiałem im pokazywać programu tylko sprzedawca poinformował mnie, że Sony Vegas Pro 13 nie może być przenoszony(licencja) na inną osobę jeśli chciałem skorzystać z promocji :/ nie wiem czy sprzedawca ma racje.
Odpowiedz
To kupiłeś UPGRADE czy CROSGRADE? Bo zasadniczo jest to różnica... i trochę mieszasz :)
Raz piszesz o Crossgrade, a później, że na FV jest Upgrade.

Patrząc na stronę SONY wyraźnie jest napisane z jakich programów robi się crossgrade. Vegasa movie studio tam nie ma :)
Więc masz Upgrade... i tak zostawmy.
Odpowiedz
Napisze dokładniej na paragonie imiennym mam napisane Sony Vegas Pro 13 CROSSGRADE 1099zł a na paragonie fiskalnym Sony Vegas Pro 13 UPRGADE z Sony Movie. Wygląda na to, że sprzedawca się pomylił. Chciałbym tylko przenieść licencje z tych dwóch programów na inną osobę która będzie korzystać komercyjnie z tych oprogramowań tylko nie wiem czy to legalne w przypadku CROSSGRADDE lub UPRGADE?
Odpowiedz
Czytałeś mogę potrzebnie wpisy?
Odpowiedz
Mam takie pytanie podobne jeśli przenoszę na stronie Sony licencje tych oprogramowań na drugą osobę w dziale My Support > ask a question to wprowadzam imię i nazwisko z adresem email a po zatwierdzeniu Sony wchodzimy w Personal Information też zmieniamy swoje imię i nazwisko wraz z adresem email? bo jak widzę bez problemu Sony transferował mi licencje na drugiego użytkownika tylko moje dane wciąż widnieją na stronie a drugi użytkownik nie może utworzyć nowego konta na stronie Sony.
Odpowiedz