Gdzie jest Surround 5.1 w Render As?
W Render As nie mogę znaleźć nigdzie tej funkcji, aby zapisać film w Surround 5.1. Film musi być w .mp4.

Wersja: Sony Vegas Pro 13, build 444.
Odpowiedz
Zapisz osobno obraz, a osobno dźwięk (ac3 - z szablonu 5.1). Później zmuxuj.
Odpowiedz
Musi być osobno? W tamtym roku jakoś udało mi się zapisać film w Surround 5.1, nie było żadnego muxowania.
Odpowiedz
Nie każdy format na to pozwala.
Odpowiedz
Dobra, może być inny format. Więc jak zapisać film w Surround? Już teraz nie musi być 5.1, może być 4, 3... Ale nie 2 i nie 1.
Odpowiedz
np.
WMV - zakładka audio > format = WMA10Professional > pojawiają się opcje wielokanałowego dźwięku
AVI - przy wybraniu niektórych kodeków obsługujących 5.1 (np. AC3)
Sony AVC...
Odpowiedz
Dzięki. A żeby był ten dźwięk Surround, to muszę mieć jakiś sprzęt wyposażony w Surround?
Odpowiedz
a wiesz co to jest surround?
Możesz zapisywać dźwięk wielokanałowy mając tylko głośniki STEREO albo nawet MONO.
Ale to tak, jakbyś próbował robić przy obrazach kolorowych (zdjęciach lub filmach) mając czarno-biały monitor.
Da się, ale tylko na zasadzie cięć i przestawiania. Nic nie wyciągniesz i nie sprawdzisz.

Do zwykłego przemontowania gotowego wcześniej dźwięku wielokanałowego (zmixowanego), wystarczy mieć odsłuch 2.0
Odpowiedz
Mam głośniki stereo. Czyli będę miał ten dźwięk w głośnikach?
Odpowiedz
Na stereo (2 kanały) nie będziesz mógł odsłuchać 5.1. TZN. Dźwięk będzie, ale będzie tylko stereo (i zależy, jak masz w systemie - a dokładnie w kodekach ustawione - albo program przerobi podczas odtwarzania 5.1 na 2.0, albo pominie kanały surround oraz subwoofer).
Odpowiedz