Jak zrobić, aby Vegas obsługiwał pliki .avi?
Jak wyżej.
Odpowiedz
vegas obsługuje pliki AVI

http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro/techspec
Supported file formats

polecam zaglądanie do źródeł.
Odpowiedz
Jak nagrywam Bandicamem (zapisuje on pliki .avi), to jak przeciągam te nagrany filmy tym programem, to Vegas ich nie obsługuje!
Odpowiedz
a jaki KODEK ma plik wypluty Bandicamem?

Zapewne wiesz, że AVI to tylko kontener. Może zawierać w sobie przeróżne gówno. Zwykle są to strumienie audio i video, zakodowane (lub nie) różnymi kodekami.
To, że Twój plik nie chce się otworzyć w Vegasie, świadczy TYLKO I WYŁĄCZNIE o tym, że nie masz zainstalowanych odpowiednich kodeków w systemie. I nie ważne, że w WMP filmik się odtwarza. Do edycji potrzebny jest pełny kodek (enkoder + dekoder) w zgodnej wersji z wersją Vegasa (dla 64bitowego Vegasa = 64bitowa wersja kodeka).
teraz już wiesz, dlaczego wymagamy (co jest w regulaminie) podstawową wiedzę, oraz podawanie niezbędnych szczegółów? Tutaj pomoże program MediaInfo.
http://sonyvegas.info/thread-9034.html
Odpowiedz
Tfu, zapomniałem o tym.

Vegas Pro 13.0 (build 444) 64-bit.

Ten kodek to x264vfw - H.264/MPEG-4 AVC codec.
Odpowiedz
AVC w Vegasie jest obsługiwany natywnie (niepotrzebne kodeki).
Dlaczego więc Twój plik nie działa?
Prawdopodobnie jest bardzo daleko od wszelkich standardów.

Spróbuj użyć TsMuxer i przemuxować do m2ts (albo demuxe). Zobacz, czy po tym plik zostanie odtworzony w vegasie.
Odpowiedz
Wybacz, nie podałem jeszcze kodeku dźwięku. Jest to MPEG-1 L2.

PS Jeśli chodzi o przekonwertowanie do innego formatu, to nie chcę, już mnie to męczy, że ciągle muszę konwertować filmy, a filmy na YT wrzucam prawie codziennie.
Odpowiedz
muxowanie to nie konwertowanie. To po pierwsze.
A nawet jeśli trzeba będzie przekonwertować, to wiesz dlaczego musisz konwertować? Bo używasz ciągle złych kodeków.

Nagrywaj więc w takim kodeku, który Ci będzie działał bez konwertowania. Będziesz miał spokój. A jeśli Twój program nie obsługuje innych kodeków, to może warto zainwestować w inny program? Czasami warto wydać stówkę, żeby zaoszczędzić kilka godzin w tygodniu.
Odpowiedz
To jaki kodek wideo i audio obsługuje Vegas? Mogę ściągnąć, bo Bandicam obsługuje zewnętrzne kodeki.
Odpowiedz
Daj zrzut wszystkich możliwych kodeków (nie kontenerów) jakie obsługuje Bandicam. Dobierzemy odpowiedni i nie będzie czytał.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości