precyzyjne stosowanie slowmotion
Witam.
Muszę zsynchronizować kilka plików wideo z plikiem audio.
Chodzi o dopasowanie ujęcia osoby śpiewającej piosenkę z plikiem audio tej piosenki.
Niby nic trudnego,robiłem to dziesiątki razy! ale problem polega na tym ,że ujęcia śpiewającej osoby zostały nagrane w lekko przyspieszonym tempie.Klient zdradził mi że pliki wideo wymagają spowolnienia tempa do 76,96% aby mogły się idealnie zsynchronizować z materiałem audio.
Więc postanowiłem pobawić się osią velocity, poklikałem w "set to"i ustawiłem 76,96% tempa...co się okazało velocity zaokrągla do pełnego 77% :0 ale dobra to jest mały problem :) bo po wykonaniu tej operacji plik audio pokrywa się niemal idealnie z plikiem wideo.Jednak prawdziwy problem/zagadka to fakt iż podzielenie tego dopasowanego pliku wideo i przesuwanie go po timeline powoduje zmianę tempa w owym pliku co nie pozwala na synchronizację.

ehh nie wiem czy dobrze wyjaśniłem o co mi chodzi,jak ktoś rozumie mój problem to będę bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki. 
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
Rozumiem.
Może spróbuj wyrenderować sam plik wideo? Albo spróbuj Ctrl + przeciąganie obliczając wcześniej jaką na mieć długość.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
(04-30-2015, 16:51)sirCreeper napisał(a):  Rozumiem.
Może spróbuj wyrenderować sam plik wideo? Albo spróbuj Ctrl + przeciąganie obliczając wcześniej jaką na mieć długość.

Wyrenderowanie spowolnionych plików to opcja w ostateczności,bo plików do spowolnienia jest sześć a każdy ma około 3 min,wyrenderowanie tego do bezstratnego kodeka to mało ekonomiczne rozwiązanie problemu,ale pewnie tak to zrobię jak innej opcji nie będzie.
Co do zabawy z ctrl + przeciąganie to wydawało mi się że to nie jest takie precyzyjne jak wpisanie konkretnej wartości w opcjach velocity. Pokombinuję i napiszę jak poszło. 
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
W właściwościach eventu możesz precyzyjnie wpisać, tylko musisz wziąć kalkulator i przeliczyć z procentów na czas.
Odpowiedz
Tak więc poradziłem sobie z dopasowaniem tego tempa za pomocą starej dobrze znanej metody jaką jest kombinacja ctrl + przeciąganie.Chwilkę mi to zajęło ale jest dobrze.
Cytat:W właściwościach eventu możesz precyzyjnie wpisać, tylko musisz wziąć kalkulator i przeliczyć z procentów na czas.

Możesz dokładnie napisać jak to przeliczyć i gdzie się to wpisuje? To mi się na pewno kiedyś przyda.
Canon eos 600d
Nikon d7200 

Odpowiedz
czas pierwotny * procenty = czas oczekiwany (tylko 3 minuty i 20 sekund nie wpisuj na kalkulatorze jako 3,20 ;)

wpisujesz w properties eventu audio > time stretch > wybierasz metodę (zależy też czy program ma zostawić dźwięk w tej samej tonacji, czy zmienić wg prędkości... przypuszczam, że tonacja zostaje, więc elastique > rodzaj głosu > oryginal lenght (to długość pierwotna), new lenght (obliczona wg procentów).
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości