Jak zrobić znikające wyrazy po kolei
Zrobię jakiś tekst, napis. A później on zaczyna znikać od lewej do prawej na przykład czy coś podobnego. Już dawno nie korzystałem z vegasa, więc mógłby ktoś pomóc?
Odpowiedz
Linear Wipe > Left-Right, soft edge

A jeśli zanikanie ma być "całymi wyrazami", to trzeba maskować.
Odpowiedz
dzięki, żeby nie zaśmiecać i robić nowego tematu. Gdy podczas trwania jednego klipu z mówiącą osobą, podkładam muzykę do tego, jednak muzyka jest za głośna i muszę ją ściszyć. Gdzie ściszyć muzykę? Wiem, że to takie podstawy, ale pierwszy raz robię z mówiącą osobą+muzyka, więc nie wiem. Już doszedłem chyba, w górnej części tracka z muzyką mogę coś przesunąć do dołu i chyba się ścisza. Gdy chciałbym pewien moment ściszyć tylko, to po prostu to pociąć?
Odpowiedz
Ja to robię tak - tnę moją ścieżkę w tym miejscu gdzie chcę ją ściszyć, ściszam i rozciągam trochę na te głośniejsze, żeby ładnie się wyciszało.
Kiedyś chyba była krzywa głośności. Chyba.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
@Castellano - mam dla Ciebie taką propozycję. Poszukaj w Vegasie coś takiego jak Interactive Tutorials i przeleć wszystkie lekcje. Tam masz instrukcję która przeprowadzi Cię przez podstawy programu. Jak zauważyłeś w regulaminie, forum to jest dla osób, które mają podstawy. Żeby nie wkurzać moderatorów, nadrób braki...
Odpowiedz
A, sprawdziłem - krzywa głośności jest nadal. Insert/Audio Envelopes/Volume
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
szybciej - [V] (od volume).
Odpowiedz