Update SV 11 do 13 - problem z presetami Protype Titler
witam,

korzystałem do tej pory z Sony Vegas 11. Byłem zmuszony wymienić dysk systemowy, postanowiłem wgrać od nowa system i nowe oprogramowanie Sony Vegas 13. Przeniosłem zapisane ustawienia przy pomocy dodatku Vegasaur. Wszystko przeniosło się idealnie, oprócz zapisanych presetów Protype Titler. Zlokalizowałem folder w którym znajdują się zapisane presety i skopiowałem ręcznie (C:\Users\user\AppData\\Roaming\Sony\FX Presets\). Efekt jest taki, że w oknie media generator widzę nazwy wszystkich presetów, jednak po otwarciu ukazuje się puste okno.

Zauważyłem drobne różnice w formacie pliku *.dxp (w środku składnia xml delikatnie różni się pod względem atrybutów poszczególnych elementów). Czy ktoś miał już podobny problem albo ma jakiś pomysł?
Dodam że w rejestrze są odnośniki do tych presetów.

pozdrawiam
Odpowiedz
U mnie zarówno w VP11 jak i VP13 są te same presety.

Ale możesz zrobić jeden myk...
Utwórz w VP11 projekt gdzie na timeline wrzucisz wszystkie presety jeden za drugim.
Zapisz jako .veg.
Otwórz za pomocą VP13
Edytując każdy preset (każdy tekst w tym generatorze), zapisz jako nowy szablon (pod tymi samymi nazwami).
Odpowiedz
ewentualnie Preset Manager http://www.sonycreativesoftware.com/down...?id=2928.0
Odpowiedz
(04-29-2015, 13:30)mateuszszar napisał(a):  U mnie zarówno w VP11 jak i VP13 są te same presety.

Ale możesz zrobić jeden myk...
Utwórz w VP11 projekt gdzie na timeline wrzucisz wszystkie presety jeden za drugim.
Zapisz jako .veg.
Otwórz za pomocą VP13
Edytując każdy preset (każdy tekst w tym generatorze), zapisz jako nowy szablon (pod tymi samymi nazwami).

dzięki za odpowiedź, uruchomię system na starym dysku i tak zrobię. Rozumiem, że posiadasz zainstalowane dwie wersje VP jednocześnie i korzystają one ze wspólnego folderu z presetami ?

PS: Preset Manager niestety nie importuje presetów protype titler z sony vegas 13
Odpowiedz
No właśnie tego się obawiałem. Preset Manager to stary program niewspierany od lat...

Tak. Mam zainstalowane równolegle dwa vegasy. Czy korzystają z tego samego katalogu? Wychodzi na to, że tak.
Odpowiedz