Renderowanie po sieci.
Dzień dobry wszystkim! Ostatnio próbowałem dowiedzieć się w necie czegoś o opcji renderowanie po sieci w vegasie. Na innych zagranicznych forach znalazłem trochę informacji o tym że za pomocą tej opcji mogę rozłożyć rendering na kilka komputerów podłączonych przez LAN. Szczerze gdyby ta opcja tak działała (łączenie mocy np 3 komputerów) było by to dla mnie coś bardzo przydatnego. Funkcja obecna jest na 100% w vegasie pro 9, w nowszych chyba została usunięta. Może któryś z was wie więcej na temat tej opcji i wytłumaczył by mi do czego można ją dokładnie wykorzystać oraz jak tej opcji używać.
Mowa o: http://prntscr.com/6z82ac
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!
Odpowiedz
Nie widzę screen'a bo źle załączyłeś... A przez telefon mam ograniczone możliwości.

Tak. Zrezygnowali z renderu na wielu komputerach. Ale poczytaj o frameserver na Vegasa i jego możliwościach. Być może tym dasz radę coś uzyskać.
Odpowiedz
Dobra a czy lepiej będzie użyć tego modu czy fabrycznej opcji z vegasa 9?
Odpowiedz
Jakiego MODU?
Jeśli chodzi Ci o FrameServer, to pisz FrameServer.

Do czego potrzebujesz renderingu po sieci? Szczerze to w większości przypadków na zwykłych obecnych komputerach nie uzyskasz nic stosując render przez LAN.
Odpowiedz
Tak chodziło mi o FrameServer.
Chodzi o to że mam 3 komputery z czego używam jednego. Myślałem żeby zrobić sobie taką sieć i do renderowania włączać jeszcze te 2 komputery. Komputery nie są za bardzo mocne (1. Phenom x4 8GB 2xCore 2 duo 4 GB ram prawie takie same piecyki), jednak czy ich połączenie da jakiś efekt nie mam pojęcia. Szczerze liczyłem na przyśpieszenie renderu chociaż o to 30-40%.
Odpowiedz
Spróbuj za pomocą VP9. Ale szczerze powiem - że jeśli montujesz zwykłe filmy - to raczej nie warto.
Jeśli bawisz się animacjami (dużo tracków, wiele warstw umieszczonych w przestrzeni 3d), czyli mało materiału, ale potrzeba wielkiej mocy obliczeniowej - wówczas warto kombinować.
Odpowiedz
Dobra spróbuje według instrukcji w necie z SVP9. Na koniec napiszę jaki był efekt.
Odpowiedz
Dobra spróbowałem i nie wiele mi to dało...
Nie mówiąc już o tym że rendering strasznie się wieszał, żadnych błędów nie było vegas po prostu przestawał działać.
Do tego nie wiem co jest ograniczeniem czy połączenie czy też mała moc komputerów ale rendering był nieznacznie szybszy. Prawda filmy renderują się szybciej ale to nie jest efekt którego szukałem.
Dzięki za pomoc pozdrawiam!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości