Czas renderowania
Mam pytanie jaki jest średni czas renderowania filmy trwajacego ok 15min. Film zapisywany jest w DVD.
Odpowiedz
Zależy od ilości ścieżek, zastosowanych efektów, wydajności komputera itp.
Odpowiedz
Tak to prawda ale mozna okreslic orientacyjnie czas dla przecietnego komputera. Mi robi 15 min w 1 godzinę czy to standard czy ......?
Odpowiedz
Przecież Ci tłumaczę,, że to od wielu rzeczy zależy, mi 3 godziny materiału renderuje w niecałą godzinę, jeśli za dużo nie dam efektów, a ostatnio 3 minuty renderowało ponad godzinę. Podaj jaki materiał, jakie filtry zastosowałeś i jakie parametry pc masz.
Odpowiedz
Więc tak Pł.Gł. NF 6100 karta grafiki zintegrowana na płycie głownej GF 6100
procesor Athlon 4000 AM2
Ram 2GB
Win- 7
Film nagrany w rozdzielczości 1440x1080, bez efektów i podkład muzyczny jedna scieżka
dla całego filmu i renderowany MPG-2 - do DVD czs renderowania okazał sie dłuższy i dla tego
filmu 15minutowego wyniusł ok 2 godzin (wielkośc pliku 630MB) czy to normalne czy mam złe ustawienia
programu czy komp. za słaby.
Odpowiedz
PC trochę słaby, ale moim zdaniem nie powinno być aż tyle, renderujesz na inny dysk niż materiał źródłowy?
Odpowiedz
Tak na inny dysk.moze mam jakieś zle ustawienia, prosze o podpowiedz o standardowych ustawieniach programu do renderowania
Odpowiedz
Dziwne to trochę jest, ale w sumie teraz renderuje mi ponad 3h 6 minut materiału, ale tam jest 4 ścieżki każda w 3d + cookie cutter , do tego tło i na wszystkim MagicBullet, więc się nie dziwię.
Spróbuj renderować do tego samego kodeku, w którym jest materiał źródłowy i taką samą rozdzielczość i inne parametry daj.
Odpowiedz
Ale nie jest to dysk USB, czy jakiś inny zewnętrzny? Ja muszę powiedzieć, że w sumie ostatnio jak coś renderowałem na laptopie, parametry zbliżone do tych Twoich. Tylko, że materiał surowy miałem jakoś w rozdzielczości hmm, coś chyba 640x480 albo mniejszą; nie pamiętam dokładnie. Renderowałem do 720x480 i muszę powiedzieć, że 4-coś minutowy filmik renderował mi się jakieś 25-30 minut, więc możliwe, że to normalne na gorszym sprzęcie. Renderowałem do dość dobrej jakości.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Jeśli nie wrzucał filtrów to nie powinno wymagać renderowania na niektórych fragmentach, więc powinno pójść szybko.
Odpowiedz