Renderowanie do MP4 (AVC + PCM niemożliwe?)
Witam,

chcę zrenderować sobie klip do AVC+PCM (kontener mp4) do dalszej obróbki, więc wielkość pliku nie ma specjalnego znaczenia.
Spróbowałem Mainconcepta. Video można pięknie poustawiać, bitrate i czy ma używać GPU itp.), ale audio proponuje tylko w AAC.
No nic, poszukałem dalej i znalazłem kodek Sony. W nim mogę zapisać dźwięk w PCM, ale video w ogóle nie ma żadnych ustawień :].

I tu właściwe pytanie: czy mogę jakoś zapisać w video w AVC z takimi możliwościami ustawienia jak w kodeku Mainconcepta oraz dźwiękiem PCM??

PS. Aktualnie renderuje kodekiem Sony, ale posiedzę i poczekam, może ktoś coś poradzi :)
Odpowiedz
SonyAVC nie ma żadnych ustawień? Nie no bez przesady?
A który vegas?
Odpowiedz
(04-17-2015, 22:49)mateuszszar napisał(a):  SonyAVC nie ma żadnych ustawień? Nie no bez przesady?
A który vegas?
13-tka.
Renderuje mi już 5h, więc nie chcę przerywać, ale AFAIR był wybór tylko między "xavc" i "xavcs" i chyba nic więcej...
Odpowiedz
A. To nie renderujesz avc tylko xavc... A to różnica.
Odpowiedz
Google zwraca, że to kompatybilne formaty.
Sam xavc mi do niczego nie jest specjalnie potrzebny, no ale jak mam inaczej uzyskać dźwięk PCM?
Odpowiedz
Jest wielka różnica. O ile dobrze pamiętam (bo nawet nie mam jak sprawdzić) to xavc ma wszystkie klatki typu "i", czyli format montażowy. I możliwe nawet ze obsługuje no-recompress w vp13.
Odpowiedz
Zawsze też możesz osobno wyrenderować strumienie audio i video a następnie przemuxować do mp4.
Odpowiedz
Xavc może być i long-gop i intraframe.

No mogę przemuksować, ale - why leo - nie mogę od razu w Vegasie? Trochę jestem zniesmaczony, zwłaszcza po wcześniejszych przygodach z mpeg2 :/

PS. http://www.redsharknews.com/technology/i...rmat,-xavc
Odpowiedz