[efekt] Muzzle flash
Witam mam następujący problem a mianowicie, gdy dodam efekt muzzle flash do filmu to po wyrenderowaniu filmu ten efekt jest pól przezroczysty i z jakimiś paskami.
Dodam iż dodaje efekt do filmu poprzez compositing mode/add lub prawym przyciskiem myszy na efekcie właściwosci/media/alpha channel/premultiplied/ok

w obu przypadkach ten sam efekt jest:/
Używam sony vegas pro 11

laptop
procesor:intel core dwa duo CPU P7350 2.00GHZ
karta graficzna:Mobile intel 4 series express chipset famili
ram:4GB
Odpowiedz
Nie wiem jak to dodajesz, ale ok...
Wyślij ten efekt/spróbuj go wrzucić nad twoje wideo i dodać efekt "Mask Generator" (jeżeli masz czarne tło) lub "Chroma Keyer (jeżeli masz inne tło)
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
A źle to dodaje w takim razie??
W każdym poradniku jaki znalazłem w taki sposób jak opisałem się dodaje!

To ze wrzucisz efekt jeden w mój filmik nic to nie da bo ujęć jest multum wiec muszę wiedzieć jak się prawidłowo dodaje takie ujęcia by wyglądało to dobrze...

A efekt jest na czarnym tle
Odpowiedz
(04-17-2015, 16:10)|Snake00 napisał(a):  A źle to dodaje w takim razie??

Skąd mamy wiedzieć, skoro nie chcesz się podzielić ani zrzutem, ani porządnym opisem?
Odpowiedz
Skoro nie wystarczy ci opis słowny co wciskam by nałożyć efekt to ok
Załączył bym klip ale oczywiście nie można ani w avi ani w mp4 cóż...
oto link do klipu

https://vid.me/XOFK
Odpowiedz
screen z programu... Przecież w programie coś źle robisz.

Po drugie - masz przeplot, który widać w postaci pasków.
Odpowiedz
Gościu a nie prościej napisać jak prawidłowo taki efekt się dodaje by wychodził prawidłowo??
Odpowiedz
Robisz gdzieś błąd. Skoro wg tutka działa a u Ciebie - nie.
Logiczne?
Mam zgadywać gdzie robisz błąd?
Odpowiedz
Masz na czarnym tle, więc dodaj ten efekt w ścieżce nad filmem i dodaj efekt "Mask Generator". Nic nie zmieniaj. Tło powinno zniknąć.
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
a widzieliście filmik z linka? czy tam efekt jest na czarnym tle? nie jest przezroczysty z dziwnymi paskami!
Dodaje efekt na osobnej ścieżce we właściwościach w media zmieniam alpha channel na premultiplied lub na ścieżce wybieram compositing mode i add wszystko to już pisałem w pierwszym poście na dodatek jest link do filmika gdzie dokładnie widać co się dzieje na filmie..

Wiece nie wiem po co wam screny programu w których po prostu będzie widać dodatkowa ścieżkę z efektem i w poglądzie widok efektu który jest ok a później po wy renderowaniu wygląda jak na załączonym filmiku...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości