Renderuje mi jakby dwukrotnie mój film
Od pewnego czasu zaobserwowałęm dziwne zdarzenia. Gdy renderuje do MP4 tym ze wsparciem CUDA, MainConcept to renderuje mi się film jakby 2 razy. Widzę na podglądzie że jest już przy ostatniej klatce. Ona zostaje wyrenderowana a mam 50% zamiast 100% postępu i wtedm znowu na podglądzie leci mi od początku rendering, stan procentów się zgadza. Nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Jakby mi 2x renderowało materiał. Ktoś się z tym spotkał? Nie wiem czy jeszcze to coś ma do rzeczy ale plik wychodzi koszmarnie wielki.

10 minut zajmuje mi teraz 3 GIGABAJTY. Coś odjebało Vegasowi i tak mu już zostało.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Może masz zaznaczone two-pass ? Wtedy się tak dzieje.
Odpowiedz
Bratkowi znów się ktoś włamał na konto. O Two-pass piszemy przy każdej możliwej okazji renderingu do YT - czyli średnio co drugi dzień.
Odpowiedz
Uwaga! Bunch troluje!
Odpowiedz
Korzystam z presetu jaki mam od dawien dawna, wtedy renderowało mi normalnie, teraz się coś samo zmieniło.

A jeśli Two Pass jest włączone to co jest jego zadaniem? Renderowanie 2x wolniej i 2x niepotrzebnie?
Odpowiedz
Potrzebnie. Wiele razy o tym pisałem.
Pierwszy raz to analiza materiału.
Drugi przeplot to właściwe kodowanie.
Po co tak?
Materiał dokładnie przeanalizowany jest efektywniej kodowany (co przekłada się na lepszą jakość).
Odpowiedz
Mateusz, czyli coś jak z "analizą symulacji nagrania płyty CD/DVD"? Tam też podobną opcję widziałem :)

Two-Pass owszem był zaznaczony, ale... ale był wyblakły. A skoro wyblakły to znaczy, że nieaktywny.
Dopiero wybrałem inną opcję przy nim (tę niżej), aktywowałem ją i wtedy to polo do "unchecked" się uaktywniło. Odhaczyłem więc fajeczkę z pola "Two-Pass" i wybrałem znów pole wyżej, wtedy po jego zaznaczeniu znów wszystko co na dole stało się wyblakłe.

Dlaczego coś co jest oznaczone jako "niedostępne" nadal ma znaczenie dla renderu?
Odpowiedz
Dla stałego bitrate (CBR) nie masz dwuprzebiegu.
Odpowiedz