Komputer PC
Witajcie mam pytanie czy taki komputer jaki ja posiadam wystarczy mi do montażu video HD

Procesor : Intel Core i3 2120 @ 3.30GHz
Pamięć Ram : 2x4 GB Corsair 1333 Mhz 2x8 Good Ram 1333 Mhz ( 24 GB Ram )
Płyta Główna : ASRock Z77 Pro3
Karta Grafiki : GeForce GTX 560 1 GB
Dyski Twarde : 120 GB GOOD RAM SSD, 1 TB Seagate, 320 GB Western Digital
Monitor : LG 32 Cale
System Win 7 64 Bit.

Czekam na propozycje co byście wymienili
Myślę nad wymianą Procesora na Intel Core I5 3470K @ 3.3 GHz
Ale czy warto ? Czekam na odpowiedzi z waszej strony
Odpowiedz
powinieneś dać radę... chociaż jeśli będziesz montował AVC - to może być ciężko. Ten kodek jest bardzo wymagający. Normalnie zalecany jest wielowątkowy procesor (zalecany i7).

Nie lepiej przy rozbudowie dozbierać i kupić i7-3770k?

Karta graficzna będzie trochę wspierać podczas renderingu (MainConcept AVC, Sony AVC, XDCAM).

W najgorszym wypadku będziesz robił PROXY. Więc nie jest źle. Ja montowałem HD na Core2Quad, i jakoś sobie radziłem.
Odpowiedz
Bo ja często dodaje Efekty z Magic Bulletu i jak mam podgląd to czasem szlag trafia bo się ścina a mam na priview ustawiony na najniższy prawie co. ale i tak zawiechy dostaje a materiały są z Canon eos 600d
Odpowiedz
a może jakiś inny tańszy procesor jest jakiś do 800 zł ? bo i5 jest za 500 zeta i to najbardziej mi odpowiada jeżeli chodzi o cenę
Odpowiedz
[Obrazek: qjKwVrv.png]

Ja z proxy sobie poradziłem. Co prawda miałem problemy z kodekiem AVC, ale wyłączyłem wspomaganie GPU i poszło.
Tylko nawet na najniższej jakości podglądu muliło jak cholera. Ale to nie problem :)
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości