efekt śledzenia obiektu z napisem
Witam!

Czy istnieje jakiś plugin do Vegasa, który działa w następującym sposób.
Załóżmy, że człowiek porusza przedmiotem, którego trzyma w ręcę w sposób nieliniowy/nieregularny, bo taki jest ruch ręki człowieka.
Nie rusza ręką w lini prostej tylko wykonuje nieregularne ruchy w każdej osi/wymiarze, również "z" (3 wymiar).

Chciałbym dodać napis lub np. zdjęcie, które będzie ruszało się dokładnie tak samo jak ten ruch ręką człowieka.

Czy jest taki plugin do Vegasa?

Pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
Ta funkcja (śledzenie) - to tracking.

Prawie każdy boris (BCC) ma opcję trackingu (dwa punkty - będziesz miał wówczas położenie z skalowaniem - czyli jakby oś "z").
Vegas sam w sobie nie posiada. Ale HitFilm bardzo ładnie to potrafi zrobić.
Odpowiedz
(04-10-2015, 12:41)mateuszszar napisał(a):  Ta funkcja (śledzenie) - to tracking.

Prawie każdy boris (BCC) ma opcję trackingu (dwa punkty - będziesz miał wówczas położenie z skalowaniem - czyli jakby oś "z").
Vegas sam w sobie nie posiada. Ale HitFilm bardzo ładnie to potrafi zrobić.

A która z tych opcji jest darmowa albo tańsza?
Odpowiedz
Boris drogi jak cholera...
http://www.borisfx.com/bcc/

HitFilm swego czasu można było po zarejestrowaniu dostać za darmo w wersji okrojonej (HitFilm 2 Express). Ale tracking tam działa sprawnie.

Jeśli znasz Adobe Premiere Pro, to możesz kupić na miesiąc za $19.99
Odpowiedz
Ja się przypnę do tego pytania.
Mam wtyczkę bcc i próbuję uzyskać efekt śledzenia punktu. Używam do tego opcji match move. Nawet mi to wychodzi, ale chcę coś więcej. Ujęcie jest ze statywu i kamera się kręci. Chciałbym napis ustawić na krawędzi drogi. Tyle, że jak kamera się kręci na statywie, to zmienia się perspektywa i krawędź drogi na początku jęcia jest widoczna jako ukośna, potem przez całe ujęcie się poziomuje, aż na końcu jest znowu ukośna w drugą stronę. Nijak nie mogę sobie poradzić, żeby napis tak samo się pochylał. Czy muszę to ręcznie animować klatka po klatce, czy bcc to zrobi za mnie?
Nie wiem czy zrozumiecie moje tłumaczenie, więc dam jakiś przykład. Na szybko kliknąłem jakiś filmik i w nim to dobrze widać.

Powiedzmy, że chcę do tego filmu dodać napis 'przyklejony' do tej linii w betonie widocznej na pierwszych kilkunastu sekundach. Chcę, żeby perspektywa napisu tak samo się zmieniała jak tej linii na betonie. Tu jest o tyle dobrze, że kamera w miarę stabilnie się kręci, ale w moim ujęcie jest raz szybciej, raz wolniej.
Odpowiedz
Daj dwa punkty trackingu w miejsce równo oddalone od kamery.
Odpowiedz
czesuaw - jestem bardzo ciekawy zastosowania tego co napisał Mateusz. Jak zrobisz to wrzuć filmik na vimeo, bo jestem bardzo zainteresowany efektem, który chcesz uzyskać.
Odpowiedz
(04-11-2015, 9:49)mateuszszar napisał(a):  Daj dwa punkty trackingu w miejsce równo oddalone od kamery.

Coś więcej na ten temat? Bcc używam dopiero kilka dni i nie bardzo jestem zorientowany w tych wszystkich opcjach.
Odpowiedz
Piszę z telefonu dlatego tak skromnie.
Musisz popatrzeć w yt albo w pliku pomocy.
Odpowiedz
Sprawdziłem opcję corner pin jako compositing mode. Jest lepiej, ale teks mi się skaluje do takiej figury jaką ustawię w opcjach corner pin. Nie do końca o to mi chodzi, bo mam trójwymiarowy teks i chciałbym uzyskać efekt jakby tekst był położony przy krawędzi drogi.
Odpowiedz