Światło do oświecenia pomieszczenia.
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem zestawu oświetleniowego, gdyż zajmuje się kręceniem
amatorskich filmów i bardzo często podczas kręcenia scen czy to w mieszkaniu czy gdziekolwiek
"wewnątrz" jestem zmuszony podbijać wzmocnienie na mojej kamerze, a co za tym idzie rosną szumy.
Trudniej jest także ustawić balans bieli, gdy każda ze "zwykłych" lamp ma inną temperaturę barwową.
O jakiejkolwiek mobilności takich "lamp" nawet nie wspominam. Czy ktoś mógłby polecić mi jakąś lampę,
zestaw oświetleniowy, właśnie do ogólnego oświetlenia pomieszczenia? Nie chce bawić się w rysowanie światłem,
po prostu zależy mi na dużej jego ilości . Cena do 600zł.
Pozdrawiam Serdecznie
Odpowiedz
ja mam takie żarówki. http://www.afe.pl/628.html. Używam ich do studia fotograficznego. Są ok. Klosze czy softboxy można tanim kosztem zrobić samemu.
Odpowiedz
W tej cenie albo własnie takie żarówa jak czesuaw pisał albo halogeny. Do tego statyw z ramką na filtry i wszystko tym obskoczysz, same żarniki są tanie i mocne. Z akcesoriami będzie problem bo na lampie nic nie zamontujesz, wszelkie wrota, wycinki, zmiękczacze czy filtry będziesz musiał mieć na osobnych statywach, ale w tej cenie to tylko te dwa sensowne wybory. Zmiękczać mozesz kalką techniczna, ja tak robię. Z filtrami gorzej, bo drogie są. Obczaj na allegro albo w eltecu lampy "Redhead" - żarniki halogenowe o mocy 800W, spokojnie trzema takimi poświecisz ładnie całą scenę. Ale 3 to już dwukrotnie większy koszt, więc musisz pomyśleć.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości