Fajna zabawka z programowalnym Follow Focusem. Zawsze czegoś takiego do ostrzenia mi
Fajna zabawka z programowalnym Follow Focusem. Zawsze czegoś takiego do ostrzenia mi brakowało.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ciekaw jestem jak z mnożnikiem ogniskowej i światłem. Ten pierścień ma prawie 2 cm długości, czyli nie dość, że wydłuży ogniskową o te ok 20mm to jeszcze zmniejszy ilość światła wpadającego do matrycy. Czyli podpinasz 50mm 1.4 pod przykładowo Blackmagica, uwzględniasz mnożnik samej matrycy (x1.7) i już masz 85 mm. Dobry portret, teraz dodajesz kolejne 20mm z długości tego pierścienia i już masz ponad 100 :) I tracisz około przysłony światła dodatkowo. Niby tragedii nie ma, ale już musisz się z tym liczyć. A z szerokim kątem już w ogóle będzie problem, bo kąt widzenia będzie już mocno ograniczony. Mi nigdy takie bajery nie były potrzebne, nie lubię statycznych ujęć, więc programowanie ostrości na niewiele mi się przyda, chyba, ze będę je zmieniał przy każdym ujęciu. Zawsze mi wystarczał follow focus i flamaster/kawałek taśmy :) A jeśli możesz sobie pozwolić na ostrzyciela, zewnętrzny podgląd i najlepiej przedłużkę do FF to w ogóle się ostrością nie martwisz :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości