KUPIĘ MINI TUTORIAL- poprawny render
Witam.
Zwracam się z WIELKĄ prośbą do specjalistów od vegasa o pomoc. Szukam osoby która wytłumaczyła by mi  w mini tutorialu jak przebrnąć przez rendrowanie w vegasie a następnie odpowiednie ustawienie architekta aż do wypalenia płyty DVD oraz BLU-RAY.Mile widziana pomoc osoby zajmującej się kręceniem wesel itp.  Oczywiście za wykonanie takiego mini tutorialu ZAPŁACĘ. 
Materiał źródłowy na którym pracuje przedstawiłem na obrazku. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/peln...a5d80.html
Wykonywałem bardzo dużo prób renderu ale efekt końcowy był kiepski.Już nie mam sił.

Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc to proszę o wiadomość na priv.
Odpowiedz
A dlaczego nie chcesz skorzystać z darmowej pomocy?
Kilka razy już pisałem jak renderować do BluRay/DVD.

Render do BluRay
Nie widzę, jak masz ustawiony projekt - ale powinieneś mieć tak, jak pliki wejściowe (najlepiej użyć funkcji "match media" - która automatycznie dostosuje projekt). Musisz wejść w właściwości projektu [lewy alt+enter] > u góry z prawej strony "match media", lub ręcznie sprawdzić rozdzielczość (1920x1080), klatkaż (25), przeplot (upper).

Renderuj do Sony AVC.
Szablony z dopiskiem BluRay 1920x1080 50i, 21Mbps video stream.
Nic nie musisz zmieniać.

Dźwięk renderujesz osobno - do wave (48kHz;24bit), lub lepiej do AC3 (stereo DVD).
Dobrze jest wyłączyć Automatic Gain Control, żeby nie było skoków głośności (ale dźwięk musi być dobrze ustawiony - czyli tak ustawione poziomy, aby na wskaźniku wysterowania nie pojawiały się czerwone kontrolki symbolizujące przesterowania).

Ps. Chcesz więcej szczegółów, to musisz mi też więcej napisać (najlepiej wkleić plik projektu - bez surówki). Jeśli w projekcie masz jakieś ścinki, to zaznacz markerami [M] /regionem [R] obszar do wyrenderowania.

Tak wyrenderowany materiał wchodzi do DVD-Architekta jako "no -recompressing"...

Render do DVD
Osobiście proponuję usunięcie przeplotu na płytę DVD, ale to nie jest konieczne. Jeśli chcesz zostawić przeplot, to nic nie robisz. Jeśli chcesz usunąć, to trzeba wejść w ustawienia projektu [lewy alt+enter] > field order = none (progressive scan) > na dole "deinterlaced method" = interpolate.

Następnie render
MainConcept MPEG2

szablon - DVD wide screen PAL (video stream only)
customize template >
zakładka VIDEO
 DVD
 720x576 @ 25
 16;9 display
 I-frames 12, B-frames 2
 profile MAIN
 level MAIN
 field odrer - NONE (progressive scan) / upper - jeśli zostawiasz przeplot !!!

zaznaczona opcja "prioritize qualiy over speed"
 video quality na max (31)
 Insert sequence header before every GOP
 Variable bit rate - zaznacz Two-pass
 MAX: 9 200 000
 AVG: 8 000 000
 minimum: 6 000 000

w zakładce PROJECT
 video rendering quality: BEST.

dźwięk użyjesz ten sam, co do BluRay'a

!! Wartości BitRate, można dokładnie wyliczyć kalkulatorem, aby wycisnąć najlepszą jakość wykorzystując zawartość płyty. Ale do tego trzeba znać długość filmu.
Druga sprawa - skalując w Vegasie nie wyciśniemy idealnej jakości DVD. Vegas skaluje używając TYLKO metody blending... czyli miksując sąsiednie pixele. Dużo lepiej prezentuje się opcja choćby Lanczos3 (której vegas nie ma, ale jest na to obejście).

Trzeba zainstalować inny program który ma Lanczos3 + Debug Frame Server. Trochę jest z tym pieprzenia, ale efekt wychodzi rewelacyjny.
Ja odkąd kupiłem licencję programu TMPGenc, to tylko nim skaluję do DVD. Sprawdź, najlepiej na jakimś małym fragmencie, czy taka jakość Ci odpowiada. Szkoda dla testów renderować cały film.

Ps. Podać numer konta? ;) hehe
Odpowiedz
Render 1080HD -> PAL DVD

Sony Vegas (projekt) + Frame Server + TMPGEnc (skalowanie) => DVD-Architect (no-recompress).

Odpowiedz
Mateuszszar, WIELKIE dzięki za pomoc. Jesteś mistrzem na tym forum!!! Oby więcej takich ludzi jak ty. Pozdrowionka i jeszcze raz dzięki za tutorial.
Odpowiedz
(04-09-2015, 16:06)mateuszszar napisał(a):  Render 1080HD -> PAL DVD

Sony Vegas (projekt) + Frame Server + TMPGEnc (skalowanie) => DVD-Architect (no-recompress).

Czy użycie powyższej metody skalowania również jest słuszne, jeżeli posiadam materiał źródłowy mov. progressive 1920x1080 25fps z C70D i chcę wyrenderować go do PAL DVD Architecta? Czy metoda jest przydatna tylko w przypadku materiału źródłowego z przeplotem?
Odpowiedz
Ta metoda ma sens wszędzie, gdzie mamy do czynienia z skalowaniem. Szczególnie widać różnicę przy takim skalowaniu gdzie rozdzielczości nie są podzielne... Przeplot to rzecz zupełnie inna.
Odpowiedz
(04-11-2015, 13:48)mateuszszar napisał(a):  Ta metoda ma sens wszędzie, gdzie mamy do czynienia z skalowaniem. Szczególnie widać różnicę przy takim skalowaniu gdzie rozdzielczości nie są podzielne... Przeplot to rzecz zupełnie inna.

Rozumiem - dzięki za odpowiedź i tutoriala :)
Odpowiedz
Witam. 
Mateuszszar, mam jeszcze małe pytanko, gdy  chciałbym zostawić przeplot  to najbardziej poprawnym   ustawieniem opcji "deinterlaced method" w Vegasie jest ;  interpolate, none czy blend.? Przy którym jakość powinna być najlepsza? Jak możesz to proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Jeśli zostawiasz przeplot, to funkcja "deinterlaced method" nie działa - bo nie usuwasz. W związku z tym, nie ma sensu zmieniać. Ja mam domyślnie ustawiony "interpolate", mimo, że głównie pracuję na materiale progerssive. Ale jak wrzucam coś z przeplotem, to program z automatu usuwa.
Odpowiedz
Czyli teoretycznie nawet jak zmienię np. na blend lub none to nie bedzię miało żadnego znaczenia w efekcie końcowym renderowania?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości