HDV do DVD gorsze niz DV do DVD
Jest taka sprawa ze mam materiał z kamerki FX1000 w HDV 1440x1080 50i i materiał chce wrzucić na płyte DVD czyli renderuje do 720x576 z ustawieniami zalecanymi czyli DVD architect samo video max bitrate załóżmy stałe 8000 i obraz wychodzi gorszy niz nagrywałem materiał w DV i robiłem DVD z takimi samymi ustawieniami, poprostu jest mniejsza pixeloza, kontury osób są bardziej dokładne , ogolnie obrazek z HDV do DVD wychodzi gorszy :( mysalem ze jak zródlo lepsze to i efekt koncowy lepszy a tu niemiła niespodzianka, moze ktos cos podpowie czy to normalne czy cos zle robie?
Odpowiedz
Jesteś w stanie wrzucić jakiś przykładowy klip?
Ja mam materiał z fx7 gdzieś na dysku (też hdv - ale z gorszą optyką of fx1000), i nigdy nie miałem wrażenia żeby jakość była lipna po downscalingu.

Może jakieś błędy w ustawieniu projektu/renderu?
Odpowiedz
Nigdy nie używam Vegasa do skalowania materiału, jeśli chcę mieć dobrej jakości DVD z materiału HD. Skalowanie obrazu w Vegasie jest beznadziejne.
Odpowiedz
General

Complete name                            : Q:\18.06.mpg
Format                                   : MPEG-PS
File size                                : 48.8 MiB
Duration                                 : 1mn 7s
Overall bit rate mode                    : Variable
Overall bit rate                         : 6 098 Kbps

Video
ID                                       : 224 (0xE0)
Format                                   : MPEG Video
Format version                           : Version 2
Format profile                           : Main@Main
Format settings, BVOP                    : Yes
Format settings, Matrix                  : Default
Format settings, GOP                     : M=3, N=15
Duration                                 : 1mn 7s
Bit rate mode                            : Variable
Bit rate                                 : 5 976 Kbps
Maximum bit rate                         : 9 500 Kbps
Width                                    : 720 pixels
Height                                   : 576 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate                               : 25.000 fps
Standard                                 : PAL
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Interlaced
Scan order                               : Bottom Field First
Compression mode                         : Lossy
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.576
Time code of first frame                 : 00:00:00:00
Time code source                         : Group of pictures header
Stream size                              : 47.8 MiB (98%)

z mediainfo text, mateuszszar masz moze konto na google  ? to wrzuciłbym minute materiału na dysk google

jesli chodzi o ustawienia to projekt ustwiam ze jest taki jak plik zrodłowy czyli HDV 1440x1080 template i nic nie zmieniam, przy renderze tylko zmieniam przesył danych , nawet na 9500 jak ustawie to obraz jest gorszy niz ustawiałem z DV do DVD .
Odpowiedz
1. Tak jak napisał Pinto, vegas ma kiepskie skalowanie. Używa tylko jednej metody bez możliwości zmiany. Ja skalowanie do dvd robię tmpgenc.
2. Domyślny template ma niski bitrate (średni i niski). Dając stały 8Mbps też masz kiepski obraz?
3. Możesz dać screen żebyśmy się upewnili czy faktycznie to wina Vegasa? Może tak być.
4. Mam konto Google. Wyślij mi na pw link. Jak dorwę się do komputera to ściągnę i odpiszę.
Odpowiedz
Ps. Polecam Ci DebugFrameSerwer + jakiś program który skaluje za pomocą Lanczos3 i koduje do dvd. Będziesz miał super jakość i co najważniejsze - nie musiał dwukrotnie kodować.
Odpowiedz
hej

czyli piszecie ze render w vegasie z hdv do sd to lipa jest niezaleznie od jakosci zrodla ? i nie ma na to rady poza frameserverem?
Odpowiedz
Nie chodzi o render, tylko o skalowanie. Szczególnie przy niepodzielnych zmianach rozdzielczości.

polecam Ci przeczytanie tego wpisu: http://sonyvegas.info/Temat-KUPIE-MINI-T...0#pid57540
Odpowiedz
no wlasnie widze ze piszesz o zastosowaniu i FS i TMPGenc - czyli w golym wegasie nie ma mozliwosci sensownego rendzenia do mpeg2 DV (DVD) ? obraz z tej drugiej metody jest ostrzejszy ?
Odpowiedz
Tak.
Vegas ma wbudowane skalowanie BLENDING i nic z tym nie zrobisz. Szkoda, że chociaż pluginu nikt nie napisał, którym można by było skalować używając innej metody.

Oczywiście można skalować vegasem. Wiadomo, że obraz będzie trochę gorszy, ale nie ma masakry.
Wiadomo, że jak zestawisz i porównasz, to różnicę zobaczysz.

Moim zdaniem mimo, że trochę to upierdliwe, no i trzeba dokupić kolejny program, to i tak warto zainwestować. $99 to nie majątek, a i samo kodowanie idzie bardzo sprawnie w TMPGEnc.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości