Pomoc z cropmarkami
Mógłby mi ktoś powiedzieć w jakiej przestrzeni barwnej istnieją cropmarki do lustrzanki? Tak abym mógł tworzyć sobie nowe? Czy są cropmarki widzicie np tutaj:
[Obrazek: y0OttoK.png]

Problem polega jednak w tym, że nie wiem czym właściwie jest ten plik i jakimi prawami się rządzi. Nie mogę zrobić cobie projektu od nowa bo nie wiem nawet w jakiej przestrzeni barwnej jest. W programie widzę to tak, że żadna przestrzeń nie jest wybrana (what the fuck?):
[Obrazek: download.php?id=7531]

Jedna z tych wyżej powinna być przecież już wybrana więc wyblakła, a nie jest.
Podmieniam pliki dla pewnego oprogramowania. Nie dostałem wytycznych jak to działa, nie wiem jaki format akceptuje. Więc kopiuje jeden plik, który działa cały czas, edytuję go i zapisuje po prostu z ustawieniami jakie już są. Ale nie potrafię ani sprawdzić jakie to ustawienia (bo nic mi nie pokazuje). Ani też od zera oczywiście nie mogę nic zrobić. 
Wydawało mi się, że jest to obrazek "8 bitowy z paletą". Ale gdy nowy projekt zrobiłem i wgrałem na urządzenie, okazało się że nie działa.

Działający mam 1 plik. Kopiuje więc ten plik np. 5 razy. Potem edytuję każdą kopię tak jak chcę i daję na "zapisz". Wtedy działa. Ale chcę rozwiązania NORMALNEGO a nie takiego jak opisałem linijkę wyżej.
Jak powinienem sobie utworzyć nowy projekt w programie graficznym by zrobić Cropmarka? Teraz chcę zrobić sobie siatkę z wieloma liniami bo jest mi to potrzebne.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Odpowiedz
To mi nic nie mówi. Jak zrobić to w Corel Photo-Paint?
Koleś z filmu też guzik tłumaczy, macha myszą po ekranie i wybiera jakieś opcje nawet nie podając powodu dla którego to robi.
Odpowiedz
Nie używa COREL'a. Nawet nie mam zainstalowanego.
Może to Ci pomoże - dość konkretnie napisane:
http://magiclantern.wikia.com/wiki/Cropmarks
http://magiclantern.wikia.com/wiki/File:...ic_Lantern
W tym drugim jest video - i gość tłumaczy krok po kroku - tylko na przykładzie Photoshope'a.
Odpowiedz
Tylko że próżno szukać takich opcji w Corelu...

[Obrazek: 69dLJDQ.png]
Odpowiedz
Poza tym co mi po pliku palety kolorów tam jakiejś wymaganej, która działa tylko na systemie OSX od Applea?
Nosz kur... nikt nie mógł tutoriala zrobić dla Windowsa?
Odpowiedz
Ale pitolisz.
Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem.
Ściągnąłem plik, rozpakowałem (wyciągnąłem samą paletę koloru: MLcolortable.act, odpaliłem PS > nowy plik > zmieniłem na bitmapę > wczytałem paletę i wszystko poszło jak w instrukcji.
Odpowiedz
Nie pitolę. Jak w Corelu wybrałem wczytanie palety to ten format mi się nie pokazał anwet do wybrania w eksploratorze windows. Nie wyświetlił się do wybrania. No ale mowa o Photo-Paint a nie Photoshopie.
Odpowiedz
Pisałem Ci, że CORELa nie używam. Nigdy nie używałem. I nie mam ochoty używać.

Dość sprawnie posługuję się Photoshopem, więc po co mi się pakować w Corela?
Do wektorówki? Wolę Illustratora.

Sprawdziłem w PS - normalnie wczytuje paletę. Pokazuje ją dokładnie tak samo, jak w tutku.
Odpowiedz
A na swoim powyższym screenie masz przecież tablicę koloru:
[Obrazek: download.php?id=7531]

Tam się nie da wczytać tego pliku?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości