Kupiony Sony Vegas Pro 13 nie czyta filmów z recordera Atomos Ninja DNxHD???
Witam,

Dlaczego Sony Vegas Pro 13 nie czyta mi filmów z nagrywarki Atomosa Ninja o formacie DNxHD??? Czy jest na to jakiś sposób? Potrzebuje edytować filmy komercyjnie w tym formacie po to kupiłem to oprogramowanie do komercji :(
Odpowiedz
Wydałeś 3tyś zł bez sprawdzenia na darmowym trialu? Serio?

Vegas najnowszy Build?
Odczyt z MediaInfo plików masz?
Kodek zainstalowany w pełnej wersji edycyjnej?
Odpowiedz
(04-01-2015, 20:10)mateuszszar napisał(a):  Wydałeś 3tyś zł bez sprawdzenia na darmowym trialu? Serio?

Vegas najnowszy Build?
Odczyt z MediaInfo plików masz?
Kodek zainstalowany w pełnej wersji edycyjnej?

Na targach kupiłem na szybko wersję Sony Vegas Pro 13 Crossgrade za 1099zł

Skąd wsiąść kodek legalnie w pełnej wersji do komercyjnego obrabiania filmów?
Odpowiedz
Ps. Szczerze to trochę głupio zrobiłeś. Trzeba było kupić program który by to kroił i kleił bez recompressowania, bo raczej nie będziesz montował z tego filmów, tylko pewnie obcinał reklamy i przód/tył..
Są programy które to potrafią bez przekodowywania. Vegas nie, bo do czego innego służy.
Odpowiedz
(04-01-2015, 20:13)mateuszszar napisał(a):  Ps. Szczerze to trochę głupio zrobiłeś. Trzeba było kupić program który by to kroił i kleił bez recompressowania, bo raczej nie będziesz montował z tego filmów, tylko pewnie obcinał reklamy i przód/tył..
Są programy które to potrafią bez przekodowywania. Vegas nie, bo do czego innego służy.

Rozmawiałem z przedstawicielami firmy Pixonet i pytałem się dwóch pracowników czy Sony Vegas Pro 13 jest w pełni komercyjny do obrabiania filmów komercyjnie. Tak to bym nie kupił gdyby to nie była pełna wersja. Gdzie indziej czytałem, że wystarczy zainstalować jakiś kodek do Sony Vegas żeby czytał ten format. Nie zależy mi na długich filmach tylko na krótki ujęciach, byle poprawić kolory itd, a potem wyeksportować do Quick Time Photo Jpg.
Odpowiedz
Daj przykładowy plik lub odczyt z MediaInfo. Jak wrócę i zasiądę do komputera to postaram się sprawdzić i odpisać, chyba że ktoś będzie szybszy.
Póki do piszę z telefonu.
Odpowiedz
Jutro prześlę dzięki za zainteresowanie tematem :)
Odpowiedz
Jeśli Vegas nie czyta, to trzeba zainstalować kodek. Dlaczego nie użyłeś google'a?
http://avid.force.com/pkb/articles/en_US...cs-LE-v2-5
Odpowiedz
mateuszszar przesyłam zrzut

[Obrazek: 283_mediainfo.jpg]

Pinto dzięki za linka. To jest ta firma Avid która stworzyła ten kodek, mam nadzieje, że nie trzeba płacić za kodeki w celach komercyjnych? w oprogramowaniu Vegasa Pro 13 w komplecie powinien być też ten kodek. Słyszałem, że Vegas Pro 12 czyta bez instalowania kodeka Avid DNxHD jak to możliwe?
Odpowiedz
(04-02-2015, 11:57)createstock napisał(a):  mam nadzieje, że nie trzeba płacić za kodeki w celach komercyjnych?
Nie trzeba:)
(04-02-2015, 11:57)createstock napisał(a):  w oprogramowaniu Vegasa Pro 13 w komplecie powinien być też ten kodek.
Po co Sony ma płacić licencję za kodeka, którego każdy może sobie ściągnąć samemu?
(04-02-2015, 11:57)createstock napisał(a):  Słyszałem, że Vegas Pro 12 czyta bez instalowania kodeka Avid DNxHD jak to możliwe?
Źle słyszałeś.
Odpowiedz