Takie samo jak po "B", ale dla ścieżki flmu
W Vegasie jak sobie wciśniemy "B" to pojawi nam się "dodatkowa linia audio". Ale różni się ona od warstwy tym, że jest osobna, czyli ma swoje paski po prawej stronie ekranu do przewijania. Chciałym sie zapytać czy coś identycznego można sobie aktyuwować ale dla warstwy video?

[Obrazek: URaIjn1.png]

PS
To chyba nie działa tak jak sobie to wyobrażałem. Bo nie możemy nawet żadnego pliku audio umieścić na ścieżce tej właśnie "Master". Dlaczego nie możemy nic tam umieścić?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Chłopie. Zlituj się.
Dlaczego włamałeś się na konto Bartka?

Bartek by wiedział, że można przeczytać w pliku pomocy [F1], że to jest MASTER - czyli suma.
Jak włączysz mixer audio, to zobaczysz suwak sumy - czyli MASTER.

Tam się nie wrzuca żadnych eventów. Ale tam możesz śmiało utworzyć linię np. VOLUME, lub inną do kontrolowania efektów nałożonych na sumie (na masterze).
Dodatkowo jak utworzysz sobie ścieżkę BUS (np. do pętli efektów), to również się tam pokaże. I również nie będzie można umieścić na niej żadnego eventu ;)

Do video służy VIDEO BUS TRACK [ctrl+shift+B]. Tam też nie włożysz eventu video, bo to jest po to, aby kontrolować zmienne ustawianie efektów wrzucone na sumę (na okno podglądu), przy pomocy krzywych. Ewentualnie krzywa do kontroli:
  • MUTE
  • FADE TO COLOR
  • MOTION BLUR AMOUNT 
[Obrazek: noblur.jpg] > [Obrazek: blur.jpg]
  • VIDEO SUPERSAMPLING
[Obrazek: motionblurnosupersample.jpg]  > [Obrazek: motionblursupersampled.jpg]
Odpowiedz
A to to wszystkot o wiem. Wiedziałem o tym. Ale łudziłem się, że dostaniemy opcję z drugą jakby osobną warstwą (Adobe Premiere to umożliwia). Z tym o czym napisałeś już się spotkałem. Ale byłem ciekaw czy rozwinęli tę opcję. Swoją drogą z 'Video bus track' nigdy nie miałem potrzeby korzystać, nie widzę nawet zastosowania tej opcji w czymkolwiek.
Dzięki jednakże za tak graficzne wyjaśnienie, możemy nawet ujrzeć to na konkretnym przykładzie dzięki Tobie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości