Pomoc w doborze konfiguracji AVCHD
Witam
Jestem tu nowy i poszukuje pomocnej "dłoni". Moje pytanie do Was - użytkownicy Sony Vegas - czy macie może wiedzę jaka musi być minimalna konfiguracja kompa by można było bez klopotu (tzn. płynnie) montować pliki z kamer Hd, a konkretnie AVCHD. Moja obecna konfiguracja P D820, 2GB ram i grafika GF 7600GS via HDMI troszkę kuleje. Pliki ładowane na timeline nie są płynnie odtwarzane, a co za tym idzie nie zachęca to do pracy w tym programie - mimo że program rewelka.
Bardzo proszę osoby, które maja podobne doświadczenia o swoje opinie. Moim pierwszym zamiarem jest zmiana procka na C2D E6420/E6600. Zastanawiam się czy grafę też zmieniać na mocniejszą czy ta wydoli, a problem jest w procku? A może to tylko sprawa steroników? Mam zamiar pracować na vegas platinium 9b i obrobiony film nagrywać jako płytkę blu ray/AVCHD na nośnikach DVD.
Aha pracuje na Vista 32 .

Dzięki za pomoc.
W podglądzie projektu może masz ustawione na Best zamiast Preview? :D
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Hmmm...ten wątek sam wcześniej sprawdzilem na podstawie informacji uzyskanych z innych forum. Wprawdzie zmiana rozdzielczości podglądu wpływa nieco na płynność pracy, jednak nawet na najniższej jakości nie daje pełnego komfortu tzn. idealnej płynności odtwarzanego materiału - co jest dość istotne podczas montażu.
Niby moja konfiguracja wg założeń producenta oprogramowania jest wystarczająca, a jednak czegoś brakuje?! Byłbym zobowiązany gdyby ktoś z forumowiczów napisał na jakiej (niezbyt wyśrubowanej) konfiguracji sprzętowej może płynnie "bawić się" plikami AVCHD (1440 x 1080).
A może problem tkwi w jakiś kodekach??
Słyszałem, że procki Pentium z serii D nie są najlepszem orężem w pracy z plikami HD?
Pozdrawiam oczekując na pomoc i dziękując za zainteresowanie.
Brutus
Ja pracuję na zwykłym laptopie za 2200+ zł i pliki 1280x800 mi się nie tną. Może coś ze sterownikami od karty jest nie tak? Albo Options->Preferences, zakładka Video i tam znajdziesz pole Dynamic RAM Preview max (MB). Może masz tam za małą wartość ;)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Moja konfiguracja to
CPU:Q9950
RAM:8GB
Graf:GeForce 9800 GT+
Jak dodam jakiś dobry filtr to się tnie. Jak jest na czysto to się nie tnie.
O czym nie każdy wie. Vegas wyświetla w tzw "real time". Czyli wszystko przetwarza na bieżąco. A jak działa After Effects i wiele innych? Zgrywają najpierw do ramu. Tak w zasadzie powinno się pracować(chyba ze pracujesz na plikach SD a masz mocnego kompa). Zaznacz fragment nad którym pracujesz i naciśnij shift+B. Zrobisz pre-render do ramu - idzie to dość szybko. Jeśli nie zmieniasz zbyt dużo to kolejne pre-renderingi idą jeszcze szybciej bo nie renderują niezmienionego fragmentu filmu (bo on już siedzi w ramie).
Dzieki Panowie za pomoc.
Zrobiłem oba zabiegi tj. wg kolegi @tomislater ziększając pamięć o 100% ale bez większych sukcesów, lecz gdy zgrałem wybrany fragment do ramu sposób @jarod'a to faktycznie poszło dobrze :) Próbe tą wykonałem nawet nie na moim stacjonarym pececie tylko na lapku HP 1020EW gdzie również skakało. Tzn skacze dalej ale zgranie do ramu daje porządany efekt.
Ale nasuwa mi się kilka pytań...otóż jak długi "kawałek" filmu można wpisać do pamięci - chyba jest to zależne od wolnej pamieci ram w tym momencie. Jakie zmiany w tym wycinku spowodują że znowu straci się płynność ( zauważyłem że zmiana jakości wyświetlania Video preview powoduje ponowne skakanie obrazu).
Zaczynam się jednak coraz bardziej skłaniać ku teorii, że za płynne odtwarzanie może odpowiadać właśnie jakiś zbyteczny filtr. Gdzie i jak to ewentualnie sprawdzić i wyłaczyć bo takie zgrywanie do ramu może być troszkę kłopotliwe.
A może to jest również kwestia jakiś ustawień w samym programie - gdzieś w opcjach?

pozdrawiam.

P.S. niemalże zamówiłem już nowy procek C2D E6420 z 4Mb ramu podatny na podkręcanie. Czy w Waszej opini ma sens i znaczenie wymienienie go z pentiuma D820? Poprawi to jakoś prace w tym programie?

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości