Problem z Vegasem (zakłócenia obrazu, niepożądane efekty)
Ostatnio kiedy montowałem filmik i ustawiałem efekt "color corrector" to na podglądzie pojawiła mi się niepożądana klatka - jakieś zakłócenie na której widać było bardzo przejaśniony obraz (w porównaniu do reszty). Po odtworzeniu fragmentu zobaczyłem, że co chwile migają jakieś popsute klatki, występują dziwne efekty, jeżeli są nałożone obiekty graficzne to pojawiają się w złych momentach i od razu znikają. Po prostu wszystko się psuje i powstaje chaos. Po zrenderowaniu jest tak samo. Dodam, że korzystam z wersji 13 i wcześniej działało wszystko dobrze i problem pojawił się nagle podczas montażu. Zakłócenia występują najczęściej kiedy dodam jakiś napis. Próbowałem na wersji trial 12 i na początku było wszystko git nie licząc jednej zepsutej klatki na całym filmie ale kiedy zrenderowałem filmik kilka razy aby w jakiś sposób naprawić klatkę to nagle zakłócenia pojawiły się na całym filmie (jak w 13). Kiedy kopiuje nałożone pliki na osi czasu i wklejam je do całkiem nowego projektu to wtedy zakłócenia znikają ale nie kopiują się wszystkie efekty które np. nałożyłem na ścieżkę i wszystko się komplikuje. Macie pomysł jak to naprawić?
Odpowiedz
1. Wrzuć pliki wejściowe/odczyt z MediaInfo.
2. Wyłącz wspomaganie GPU w ustawieniach renderowania i Vegasa (bodajże Options/Properties)
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz
Wielkie dzięki! Długo się z tym męczyłem, a wystarczyło wyłączyć wspomaganie GPU :D
Odpowiedz
U mnie to samo :)
Pomogłem? Daj plusa :)    [Obrazek: plus.png]
Odpowiedz