Nagrania z dwóch kamer
Mam nagrania z dwóch różnych kamer (właściwie, to jedna kamera i jedna lustrzanka) i chcę je wykorzystać w jednym filmie. Problem w tym, że oba nagrania mają różne parametry. Jak dobrać ustawienia projektu i potem renderowania, żeby to było dobrze zrobione.
Materiał z aparatu:
1920 x 1080 25fps progresywnie
i z kamery
1440 x 1080 29,97fps z przeplotem.
Odpowiedz
No help.
Nikt nie montował materiału z dwóch różnych kamer? Na moje oko pasowałoby ustawić parametry względem gorszego nagrania. No ale w moim przypadku, które jest gorsze? No i różnica w proporcjach piksela nie daje mi spokoju.
Odpowiedz
Ja montowałem. Często montuję z wielu kamer. Czasami nawet różnych.

To, jak zrobisz, to kwestia - co chcesz osiągnąć.
Ja nawet mając surówkę w HDV (1440x1080), to zawsze przerabiam do HD (1920x1080) przy miksowaniu z innymi źródłami.
Wiadomo, że nie wyciśniesz takiego obrazka, jak jest z kamer, które piszą w HD. Ale zawsze można podostrzyć, lekko odszumić...

Jeśli nie chcesz się bawić w pixel aspect ratio, to ładuj do HD. Jeśli masz zamiar publikować do YT, to też. A jeśli materiał będzie wędrował do BluRay'a, lub będzie skalowany do DVD - to możesz zostać przy HDV.

Test, test, porównanie i jeszcze raz test. Nie ma lepszej metody :)
Odpowiedz
Dzięki. Wiem, że testowanie jest najlepszą metodą. Wiele się nauczyłem właśnie przez próbowanie różnych ustawień. Jednak na to trzeba mieć czas, a z nim różnie bywa.
Odpowiedz