Plik niemożliwy do edycji
Mam plik, który odtwarza tylko Windows Media Player
Nie da się go wciągnąć do żadnego programu montażowego oraz żadnego konwertera nawet.
Co to może oznaczać? To jakieś zabezpieczenia kodeka Lead?

Zrzut danych z Media Info na wszelki wypadek:

Format            : AVI at 28,6 Mb/s

Length            : 1,46 GB for 7 min. 19s 572ms

Video #0          : Lead Video at 27,0 Mb/s
Aspect            : 1280 x 720 (1.778) at 29.970 fps

Audio #0          : PCM at 1.411,2 Kb/s
Infos             : 2 kanały, 44,1 KHz
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
To wyexportuj movie makerem do czegoś innego.
Odpowiedz
A zmiana rozszerzenia nie pomoże? Ja z mojej kamery do któregoś wcześniejszego AE też nie mogłem zaimportować nagrania na poprzednim komputerze. Obejrzeć też nie mozna było w żadnym playerze. Był to zwykły mpg opakowany jakimiś dziwnymi nagłówkami. Pomogła zmiana rozszrzenia na .vod, importowało się i AE i każdy player odtwarzał.
W 13 wersji vegasa nie mam tego problemu.
Odpowiedz
(03-21-2015, 10:39)mateuszszar napisał(a):  To wyexportuj movie makerem do czegoś innego.

Hah! Czytam tak i zastanawiam się o co chodzi :) Błąd strzeliłem, oczywiście miałem na myśli Windows Media Player, odtwarzacz. Ale odpowiedź Mateusza była logiczna!
Odpowiedz
(03-21-2015, 20:07)czesuaw napisał(a):  A zmiana rozszerzenia nie pomoże? Ja z mojej kamery do któregoś wcześniejszego AE też nie mogłem zaimportować nagrania na poprzednim komputerze. Obejrzeć też nie mozna było w żadnym playerze. Był to zwykły mpg opakowany jakimiś dziwnymi nagłówkami. Pomogła zmiana rozszrzenia na .vod, importowało się i AE i każdy player odtwarzał.

Wątpie aby pomogła. Pliku nie da się wrzucić do absolutnie ŻADNEGO programu do konwersji.
Przetestowałem:
1. Cuda Video COnverter
2. Xilisoft Video Converter
3. Adobe Media Encoder

Oraz próbowałem otworzyć w:
1. Sony Vegas
2. Adobe Premiere Pro

I się nie da. Ale co najdziwniejsze da się wyłącznie obejrzeć plik. Czyli odtworzyć Windows Media Playerem w systemie.
Odpowiedz
(03-22-2015, 9:52)Bunch napisał(a):  
(03-21-2015, 20:07)czesuaw napisał(a):  A zmiana rozszerzenia nie pomoże? Ja z mojej kamery do któregoś wcześniejszego AE też nie mogłem zaimportować nagrania na poprzednim komputerze. Obejrzeć też nie mozna było w żadnym playerze. Był to zwykły mpg opakowany jakimiś dziwnymi nagłówkami. Pomogła zmiana rozszrzenia na .vod, importowało się i AE i każdy player odtwarzał.

Wątpie aby pomogła. Pliku nie da się wrzucić do absolutnie ŻADNEGO programu do konwersji.
Przetestowałem:
1. Cuda Video COnverter
2. Xilisoft Video Converter
3. Adobe Media Encoder

Oraz próbowałem otworzyć w:
1. Sony Vegas
2. Adobe Premiere Pro

I się nie da. Ale co najdziwniejsze da się wyłącznie obejrzeć plik. Czyli odtworzyć Windows Media Playerem w systemie.
Żeby zmienić rozszerzenie, nie trzeba pliku w niczym otwierać. Systemowa funkcja 'zmień nazwę' w moim przypadku pomogła dawno temu.
Odtwarzacz vlc otwiera? Jak otwiera, to jego funkcję konwersji można wykorzystać.
Odpowiedz
Na vlc nie sprawdzałem, no bo też nie uważam aby wniósł jakaś różnicę.
W zmienienie nazwy też nie wierzę aby w moim przypadku to zadziałało.
Odpowiedz
(03-23-2015, 23:47)Bunch napisał(a):  Na vlc nie sprawdzałem, no bo też nie uważam aby wniósł jakaś różnicę.
W zmienienie nazwy też nie wierzę aby w moim przypadku to zadziałało.

No wiesz, niektóre programy przed otwarciem sprawdzają zgodność pliku przez rozszerzenie a nie przez mimetype. Co prawda nie wierzę, żeby programiści vegasa zrobili takie zabezpieczenie, ale nie zaszkodzi spróbować. A vlc to u mnie jedyny słuszny odtwarzacz. Wiele razy miałem problemy z różnymi plikami. A to jakieś dziwne kodeki użyte do kompresji, a to uszkodzony plik, a to coś jeszcze innego. Wszystko otwierał. Nawet jak film miał być uszkodzony, to bez problemu odtwarzał do miejsca kraksy, gdzie inne odtwarzacze od razu sypały komunikatami, że plik uszkodzony i nawet go nie próbowały otworzyć.
Odpowiedz
Dlaczego znowu bijesz pianę Bunch? Zakładasz, że nam szwankuje pamięć?
http://sonyvegas.info/Temat-Jaki-kodek-otwiera-ten-plik

(03-24-2015, 9:41)czesuaw napisał(a):  Co prawda nie wierzę, żeby programiści vegasa zrobili takie zabezpieczenie, ale nie zaszkodzi spróbować.
Niby na jakie rozszerzenie mógłby zmienić?
Odpowiedz
(03-24-2015, 12:24)Pinto napisał(a):  Niby na jakie rozszerzenie mógłby zmienić?

Jakiekolwiek filmowe. Jak ma dużo czasu, to może każde wypróbować. Mi często pomagała zmiana na .vob.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości