Jak zrenderować film 480p ?
Mam film który zajmuje 200mb i jest jakości 480p. Gdy dodam do niego tylko ścieżkę dźwiękową w vegasie i chce zrenderować do 480p to sensowna jakość zajmuje jakieś 900mb.. Jest jakaś możliwość aby nie zajmował aż tak sporo ?
Odpowiedz
Sprawdź za pomocą "MediaInfo", albo od biedy - w właściwościach pliku, jaka jest przepływność (bitrate).
W MediaInfo się dowiesz, ile mają osobne strumienie (audio/video).

I z taką samą wielkością renderuj w Vegasie.

Druga opcja - zobacz jak długi jest film. Podziel 200MB na ilość sekund, pomnóż razy 8 i Ci wyjdzie jaki jest bitrate :)
Odpowiedz
Film trwa 43:30 i nie wychodzi taki wynik jak jest pokazane w mediainfo:
Bit rate : 500 Kbps
Maximum bit rate : 945 Kbps
Odpowiedz
Wychodzi średni 613kbps więc uwzględniając dźwięk można zaufać media info i renderowac two-pass z max 945 oraz avg 500.
Odpowiedz
A nie wiesz czemu w Vegasie gdy chce wpisać maxumum bps i average bps to nie mogę tego zrobić i mi ustawia automatyczny ?
Odpowiedz
pewnie źle wpisujesz :)
Jak wpisujesz 500kbps oraz 945kbps? Pamiętasz, że przed oknem masz podane jednostki w bps? a nie kbps?
Wpisujemy 500 000 oraz 945 000 (bez spacji).
Odpowiedz
Faktycznie po zmianie tych bps plik zajmuje jakieś 200mb. Straciłem trochę na jakości ,ale tego pewnie nie da się uniknąć przy renderewaniu.
Odpowiedz
niestety. Dopóki operujemy kodekami stratnymi, to każdorazowe przekodowywanie = strata jakości (oczywiście jeśli operujemy w bardzo wysokich wartościach bitrate, to utrata będzie niewidoczna).

Wyjście jest tylko jedno - użycie funkcji no-recompress (cięcie i klejenie bez przekodowywania).
Vegas potrafi takie rzeczy tylko z wybrana ilością formatów montażowych w konkretnych ustawieniach.

Ale możesz zrobić jeszcze jedno. Jeśli Twój plik PO RENDERINGU jest identyczny do tego PRZED RENDERINGIEM (obraz, bo wiem, że audio zmieniałeś), i jeśli wszystko czasowo się zgadza (ten sam czas i zero zmian w obrazie), to możesz zrobić jeszcze inaczej.

Otwórz TsMuxer, albo jakiś muxer MP4 (lub nawet MKV muxer), przeciągnij na niego pierwotny plik > z którego usuń dźwięk > dorzuć plik wyrenderowany > z którego usuń obraz.
Zostanie obraz z pierwotnego pliku oraz dźwięk z renderowanego.
Takie coś jak przemuxujesz, to dostaniesz dokładnie ten sam strumień video, co w oryginale, więc nic nie tracisz na jakości :)

Ja bym to machnął do MKV.
Odpowiedz
Super teraz jest idealnie i nawet ten sam rozmiar. Juz drugi raz mi pomogłeś :)
Odpowiedz
(03-17-2015, 15:47)Bezuzyteczny napisał(a):  Już drugi raz mi pomogłeś :)

zdarza się ;)

Ten sam rozmiar, bo strumień video jest dokładnie ten sam (a ten najwięcej zajmuje). Drobna różnica może wynikać z różnic w dźwięku.
Odpowiedz