Filmik nagrywany lustrzanką AVCHD. Co i jak? Kobieta prosi o pomoc, pilne ;<
Hej!
Przepraszam, że mój post pewnie będzie trochę chaotyczny.
Na gwałt potrzebuję krótkiego, 3 minutowego filmiku promującego moją osobę.
Jako, że wcale się na obróbce wideo nie znam, nagrałam lustrzanką Sony Alpha sporo nagrań, łącznie jakaś godzina. Myślałam, że będzie to łatwe - powycinam z każdego kilka urywków, skleję w jedną całość i "włala".
Posiadam Sony Vegas Pro 13. Ponoć jako jeden z nielicznych obsługuje ten felerny format AVCHD. Pomijając to, że gubię się w tych wszystkich efektach itd... ale niestety, na full ustawieniach masakrycznie psuje jakość. Pikseloza. A oryginalnie filmiki, które nagrałam są bardzo dobrej jakości. A po obróbce w Vegasie kolory są zjedzone i jakość tragiczna.
Kolejna sprawa - nie da się zapisać filmiku w formacie wmv czy jakoś tak.
Potrzebuję prosty filmik, który da się wgrać na stronę www. Chciałabym, żeby był w miarę dobrej jakości, ale cudów nie wymagam.
Czy da się coś zrobić z tym formatem AVCHD? Zależy mi, żeby wykorzystać te nagrania, które mam. Nie dam rady nagrać nowych, zbierałam je kawałek po kawałku ponad miesiąc :<
Wytłumaczcie mi, jak 5 letniemu dziecku co i jak. Kompletnie się na tym nie znam, na konwertowaniu, random..co tam.
Albo może jest ktoś z Poznania bądź okolic kto pomógłby mi? Kończy mi się cierpliwość:P

Będę wdzieczna za każdą odpowiedź!
Ag.
Odpowiedz
3 minutowy filmik na gwałt? To teraz bez filmików gwłcić nawet nie chcą?
Co za czasy...

Nie rozumiem co chcecie od AVCHD. To normalny avc z standaryzacją zgodną z BluRay.

Dobrze masz ustawiony projekt? Wg plików wejściowych? Użyj MatchMedia i jeśli masz przeplot, ustaw progressive + tryb interpolate
Odpowiedz
(03-16-2015, 14:13)mateuszszar napisał(a):  3 minutowy filmik na gwałt? To teraz bez filmików gwłcić nawet nie chcą?
Co za czasy...

Nie rozumiem co chcecie od AVCHD. To normalny avc z standaryzacją zgodną z BluRay.

Dobrze masz ustawiony projekt? Wg plików wejściowych? Użyj MatchMedia i jeśli masz przeplot, ustaw progressive + tryb interpolate

[Obrazek: 2dqsdnq.jpg]

Tak mam.
Nie wiem co to Match Media, nie wiem co to przeplot : ( Nie znam się na tym, chce po prostu najprostszy na świecie filmik. Czyli uważasz, że z da się coś z tego zrobić?
Odpowiedz
kolejność pól - progressive (nie mam wersji polskiej więc nie wiem jak tam masz, ale na pewno nie "górne" ani "dolne".

Na dole = metoda usuwania pól - interpolate (nie wiem jak w polskiej wersji, ale są trzy do wyboru: blend, interpolate oraz none).

Match media - to funkcja która sama dopasowuje ustawienia projektu do plików. Jeśli program nie pytał o to podczas wrzucania plików, to możesz to zrobić ręcznie (prawy przycisk myszy na klip i tam szukać tej funkcji, albo w oknie które wkleiłaś - ustawień projektu -> ikona u góry z prawej strony).
projekt masz ustawiony 29.97 NTSC. Takie masz pliki? Tak był ustawiony aparat?

Dlatego zawsze prosimy o maksimum informacji (wersja Vegasa - z numerkiem build włącznie; informacja o plikach wejściowych - odczytana programem MediaInfo).
Odpowiedz
Zrobiłam tak jak kazałeś, aktualnie mam coś takiego:
Nie mam pojęcia jak był ustawiony aparat, po prostu weszłam w funkcję kręcenia filmu. Wiem tylko, ze nagrywa w HD.
Po lewej screen z Vegasa, po prawej własciwosci jednego z nagrań, z których chce złożyć ten finalny filmik.

[Obrazek: 2nav21s.jpg]
Odpowiedz
Teraz powinno być lepiej nawet na podglądzie w programie :)

Jak będziesz zapisywać film (renderować), to użyj formatu MainConcept AVC z szablonem Internet 1080p (przypuszczam, że film będzie powieszony na YT).
Następnie po kliknięciu w Customize Template, sprawdź, czy na pewno ustawienia są takie jak w projekcie:
1920x1080,
profile: high
25klatek progressive.
Variable bit rate: zaznaczone Two-pass
Max: jeśli do internetu, to wystarczy 8 500 000
średni: 8 000 000
Encode mode: automatic
zaznaczone "enable progressive download"

W zakładce audio:
48000 Hz oraz 320 000 bps.(tu możesz dać mniej: np. 192 000)

zakładka Project:
video rendering mode: best.
Odpowiedz
Dlaczego nie mogę zmienić formatu na wmv? Znajoma mi powiedziała, że muszę zmienić na wmv, żeby się wgrało na stronę www. To prawda? (SCREEN nizej)
I generalnie jakbyś mógł/moglibyście mi opisać co mam po kolei zrobić mniej więcej ?
Normalnie mogę zacząć składać film z formatem AVCHD, czy może w innym programie przekonwertować na inny (jaki?) i dopiero składać?
Czy może są inne, prostsze programy do składania filmów?
Próbowałam konwertować avchd, ale wyświetlało mi się, że ten format nie jest obsługiwany.
Przepraszam za durne pytania, ale (choć to może brzmi dziwnie) zależy moja najbliższa przyszłość ;v

[Obrazek: nc11fl.jpg]
Odpowiedz
A nie chodzą u Ciebie te filmy?
Jeśli chodzą to po co konwertować?
Odpowiedz
Ten filmik ma być wgrany na amerykańską stronę i może jeszcze na yt. W avchd wejdzie?
Odpowiedz
Avc to h264 - najbardziej popularny format obecnie.
Odpowiedz