Jak zlikwidować (rozmazać) czarne paski po bokach ?
Witam,
Chcę zrobić wideo, lecz mam takie same czarne paski po bokach na filmiku jak tutaj:

Chciałbym je rozmazać tak jak robi to np. telewizja Stars TV w teledyskach 4:3 (w załączniku).

Jak uzyskać taki efekt ?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
1. Tworzysz kopię całego tracku z materiałem, który masz wrzucony na oś czasu (prawy przycisk myszy na track > duplicate track)
2. Wchodzisz w Pan/Crop klipu na niższym tarcku > maitain aspect ratio = No (obraz powinien się rozciągnąć na całą szerokość klatki)
3. Dodajemy na cały track efekt (video FX) > Sony Gaussian Blur > Medium Blur (lub inny - wg uznania)
Odpowiedz
Mateusz podał odpowiedź. Ciekawostka: paski są poprawne, taką bowiem ustawiłeś sobie rozdzielczość w grze. Albo była to jedyna z możliwych do ustwienia. Lata temu też zrobiłem recenzje o tej grze i takie paski miałem bo monitor miałem 4:3 w rozdziałce 1280x1024 a YouTube wprowadził panoramiczne odtwarzacze na swojej stronie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Zatrzymałem się tutaj, bo obraz mi sie nie rozciąga ;(
2. Wchodzisz w Pan/Crop klipu na niższym tarcku > maitain aspect ratio = No (obraz powinien się rozciągnąć na całą szerokość klatki)
Wchodziłem innym sposobem w Properties odznaczam Maintain aspect ratio i obraz nie rozciąga mi się ;(

Co robię źle ?

Korzystam z SV 12 ;)
Odpowiedz
Coś robisz źle. Nie wiem co. Jak zrobisz dokładnie tak jak napisałem - będzie dobrze.

Niestety nie mam dostępu do Twojego komputera i nie widzę co robisz źle.
Odpowiedz
Tutaj link na YouTube, gdzie nagrałem czynności, które wykonuję.

Odpowiedz
Wyślij mi na pw plik projektu .veg
Odpowiedz
Twój film jest już nagrany z czarnymi pasami. Najpierw więc musisz je obciąć w Pan/Crop.

1. Wchodzisz w Pan/Crop
2. Sprawdź czy w menu z lewej strony masz wyłączone "Lock Aspect Ratio" oraz włączone "Size About Center".
2. Chwyć za krawędź obszaru kadrowania i przeciągnij do środka - odpowiednio kadrując obraz (aby zaznaczyć TYLKO ten obszar, na którym jest nagrany obraz - bez czarnych pasów). Do tego będziesz musiał przesunąć kursor, bo na początku klipu jest czerń i nic nie widać. Jak zrobisz drugi keyframe, to pamiętaj, aby usunąć pierwszy - który zostanie na pierwszej klatce.
3. Teraz dopiero wykonaj wcześniejszą moją instrukcję - czyli duplikacja itd.
Odpowiedz
Działa, dziękuję ;)
Orientujecie się czy w Camtasii Studio też jest taka opcja, bo Sony Vegas dłużej mi filmy renderuje niestety ;(
Odpowiedz
Wątpię w Twoim przypadku masz nagrane na obrazie czarne pasy. Skąd program sam ma wiedzieć gdzie obciąć obszar, i dodatkowo jeszcze obsłużyć efekt rozmycia?

Jak długi masz materiał?
Ile czasu Vegas przewiduje na rendering?
Jaki masz procesor/grafikę?
Renderujesz do MainConcept AVC z użyciem GPU?
Odpowiedz